«Сирний туризм набирає на Львівщині обертів: на день — до 150 відвідувачів»
Про це розповіла для «ВЗ» сироварка з Городоцького району Соломія Братах
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/514185/img3633.jpeg)
На Львівщині сирний туризм займає перше місце серед гастрономічного туризму. В області працюють 30 виробників крафтового сиру, деякі з них також приймають туристичні та індивідуальні групи, влаштовують майстер-класи. Зокрема, дитячий майстер-клас з виготовлення сирних кульок коштує 250 гривень, в ціну входить екскурсія та сирна дегустація. Це актуально під час шкільних канікул.
/wz.lviv.ua/files/IMG_3635.jpeg)
Про це повідомила у коментарі для «ВЗ» сироварка з Городоцького району, власниця сироварні «Гарбузовий рай» Соломія Братах.
/wz.lviv.ua/files/IMG_3636.jpeg)
Поспілкувалася з пані Соломією в рамках Львівського ярмарку смаку. «ВЗ» вже писав про те, що п‘ять років тому колишня піаністка Соломія та її чоловік Ігор (стоматолог) відкрили на Городоччині крафтове сирне виробництво. Згодом бізнес переріс у сирний туризм. Обоє львів'яни, які кардинально змінили стиль життя.
«На день зараз приймаємо 100−150 туристів, які приходять скуштувати сир, дізнатися про нього безпосередньо на сироварні, — наголошує Соломія. — До війни було більше. Літо — найкраща пора для сирного туризму. У нас є також індивідуальні екскурсії. Плани — зробити на горищі великий дегустаційний зал. Це теж привабить туристів. Очікуємо на іноземних туристів: вони точно хочуть спробувати наші сири».
/wz.lviv.ua/files/IMG_3639.jpeg)
А найкраще в Україні сирний туризм розвивається на Закарпатті (зокрема через те, що там крафтові сироварні віддають туроператорам хороший відсоток).
/wz.lviv.ua/files/IMG_3638.jpeg)
Маркетингова «фішка» галузі - сирний туризм на Львівщині залежить від успішності інших видів туризму в районі, часто доповнюють одне одного. Така тенденція є всюди. Наприклад, туристи ретельно планують логістику: якщо їдуть на екскурсію до фермерського господарства АТОшника Ігоря Сабадаша, то заодно хочуть відвідати крафтові сироварні.
«Якщо простоює екскурсійний бізнес в пана Сабадаша, то у нас теж менше гостей, — прожовжує розмову Соломія Братах. — Також ми доповнюємо одне одного в туризмі з місцевим виробником вин. Зараз вони тимчасово простоюють, тож до нас автоматично теж їде менше туристів, які приносять гроші».
/wz.lviv.ua/files/IMG_3637.jpeg)