Залізничні вокзали Києва та Львова переходять на рейки безбар'єрності
Сказав під час національного туристичного саміту керівник проєкту «Безбар'єрна залізниця» Ярема Дуль
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/512946/potiah.jpg)
Через посилення військового наступу на Харківському напрямку, в Україні може бути чергова хвиля масової евакуації залізничними потягами. «Укрзалізниця» готує залізничні вокзали Києва та Львова до комфортних подорожей, а також до евакуації людей з інвалідністю, зокрема ветеранів, які втратили на фронті здоров‘я і їм вкрай необхідна безбар'єрність інфраструктури.
Про це розповів під час національного туристичного саміту у Львові керівник проєкту «Безбар'єрна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Ярема Дуль.
/wz.lviv.ua/images/news/2024/05/%D1%81%D0%B0%D1%82%D1%96%D0%BC.jpg)
Нещодавно на київському залізничному вокзалі запустили в роботу ліфт для маломобільних пасажирів — з інвалідністю, літніх людей, вагітних жінок, батьків із немовлятами, ветеранів, які їдуть потягом на реабілітацію. Ліфт — на першому пероні, є ключовим для найпопулярніших поїздів, забезпечує доступ до конкорса (переходу над коліями між Центральним та Південним вокзалами).
На київському та львівському вокзалах планується комплексна реконструкція за усіма правилами безбар'єрності. У Львові безбар'єрність стартує ще з площі Двірцевої. У Києві лише ведуть перемовини з міською владою про реконструкцію вокзальної площі.
Ярема Дуль каже, йдеться не про встановлення ліфта на перон, а про підняття перону і встановлення туди ліфта. Щоб пасажир в інвалідному візку з тунелю піднявся ліфтом на перон і на одному рівні з пероном зайшов у вагон потяга.
/wz.lviv.ua/images/news/2024/05/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B1%D0%B0%D1%80%D1%94%D1%80%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C.jpg)
«Проєкт з безбар'єрності вокзалів почали минулого року, — наголошує Ярема Дуль. — Бачення безбар‘єрності полягало, як і усіх, хто починав — в пандусах… Це неправильно. Зараз це програма з 28 проєктів з безбар‘єрності, частина з них стосується реконструкції усіх залізничних вокзалів України. Ми це робимо для усіх, не лише для людей з інвалідністю, ветеранів. Щоби усі комфортно користувалися послугами „Укрзалізниці“. Наші простори є пам’ятками архітектурної спадщини, їх не завжди можна зробити повністю доступними, частину з них можна лише пристосувати до безбар'єрності. Це проблема з якою ми зіштовхнулися. Будь-які наші проєкти проходять експертизу на безбар'єрність, перевіряємо чи це буде доступно для наших користувачів. Це стосується всього — модернізації вагона, реконструкції вокзалу, вбиральні».