Передплата 2024 ВЗ

Залізничні вокзали Києва та Львова переходять на рейки безбар'єрності

Сказав під час національного туристичного саміту керівник проєкту «Безбар'єрна залізниця» Ярема Дуль

Фото зі сайту «Ти Київ»
Фото зі сайту «Ти Київ»

Через посилення військового наступу на Харківському напрямку, в Україні може бути чергова хвиля масової евакуації залізничними потягами. «Укрзалізниця» готує залізничні вокзали Києва та Львова до комфортних подорожей, а також до евакуації людей з інвалідністю, зокрема ветеранів, які втратили на фронті здоров‘я і їм вкрай необхідна безбар'єрність інфраструктури.

Про це розповів під час національного туристичного саміту у Львові керівник проєкту «Безбар'єрна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Ярема Дуль.

Фото автора
Фото автора

Нещодавно на київському залізничному вокзалі запустили в роботу ліфт для маломобільних пасажирів — з інвалідністю, літніх людей, вагітних жінок, батьків із немовлятами, ветеранів, які їдуть потягом на реабілітацію. Ліфт — на першому пероні, є ключовим для найпопулярніших поїздів, забезпечує доступ до конкорса (переходу над коліями між Центральним та Південним вокзалами).

На київському та львівському вокзалах планується комплексна реконструкція за усіма правилами безбар'єрності. У Львові безбар'єрність стартує ще з площі Двірцевої. У Києві лише ведуть перемовини з міською владою про реконструкцію вокзальної площі.

Ярема Дуль каже, йдеться не про встановлення ліфта на перон, а про підняття перону і встановлення туди ліфта. Щоб пасажир в інвалідному візку з тунелю піднявся ліфтом на перон і на одному рівні з пероном зайшов у вагон потяга.

Фото «Хмарочос»
Фото «Хмарочос»

«Проєкт з безбар'єрності вокзалів почали минулого року, — наголошує Ярема Дуль. — Бачення безбар‘єрності полягало, як і усіх, хто починав — в пандусах… Це неправильно. Зараз це програма з 28 проєктів з безбар‘єрності, частина з них стосується реконструкції усіх залізничних вокзалів України. Ми це робимо для усіх, не лише для людей з інвалідністю, ветеранів. Щоби усі комфортно користувалися послугами „Укрзалізниці“. Наші простори є пам’ятками архітектурної спадщини, їх не завжди можна зробити повністю доступними, частину з них можна лише пристосувати до безбар'єрності. Це проблема з якою ми зіштовхнулися. Будь-які наші проєкти проходять експертизу на безбар'єрність, перевіряємо чи це буде доступно для наших користувачів. Це стосується всього — модернізації вагона, реконструкції вокзалу, вбиральні».

Схожі новини