Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Союзники мають передати Україні більше систем ППО, — польський військовий

  • 30.12.2023, 08:30
  • 453

Європейські партнери повинні передати Україні більше систем ППО, зокрема — IRiS-T і SAMP/T

Фото із сайту Укрінформ
Фото із сайту Укрінформ

Про це заявив екскомандувач Сухопутних військ Польщі, колишній заступник міністра національної оборони РП Вальдемар Скшипчак..

На думку польського експерта, черговий масований обстріл території України є початком так званого «ракетного наступу рф», який відбувається поряд з наземною фазою наступальних дій агресора. За його словами, росія має мету паралізувати Україну.

«Тому вони б’ють по міських агломераціях, намагаючись позбавити українців води, світла, тепла, забираючи людські життя. Ці масовані обстріли супроводжуватимуть зимовий наступ Росії на сході», — вважає Скшипчак.

Зважаючи на це, військовий експерт переконаний, що українці повинні отримати від союзників більше систем ППО, особливо — враховуючи, що частину цих систем Україна змушена була перекинути на схід для захисту своїх військ.

«Зараз недостатнім є захист міст з повітря у глибині країни. Тому прогалини потрібно заповнити європейськими системами ППО — німецькими IRiS-T і французькими SAMP/T, аби Україна змогла краще захищати своє небо», — наголосив польський експерт.

Він додав, що німці, французи й італійці мають ці системи, а зараз дуже слушний час передати їх, аби Україна змогла успішно захистити себе від терору Кремля проти українських міст, простих людей і критичної інфраструктури.

Щодо порушення російською ракетою у п’ятницю вранці повітряного простору Польщі, Скшипчак зазначив, що Варшава у цьому контексті повинна поглибити свої відносини з Києвом, зокрема — у напрямку співпраці щодо збиття російських повітряних цілей.

За даними начальника Генштабу і командувача Оперативного командування ЗС РП, російська ракета у п’ятницю вранці порушила повітряний простір Польщі, однак усе вказує на те, що вона не впала, а залишила межі країни у напрямку України. Вона пробула у повітряному просторі Польщі майже три хвилини і залетіла майже на 40 км углиб країни.

Схожі новини