Передплата 2024 ВЗ

Словацькі перевізники хочуть заблокувати кордон із Україною

  • 28.11.2023, 17:50
  • 462

Вони погрожують зробити це уже цього тижня

Фото Західного регіонального управління Держприкордонслужби України-Західний кордон
Фото Західного регіонального управління Держприкордонслужби України-Західний кордон

Словацька спілка перевізників (UNAS) заявила, що вже 1 грудня може заблокувати пункт перетину кордону з Україною «Вишнє Нємецьке», вимагаючи скасувати лібералізацію перевезень для української сторони.

У заяві вказано, що через блокування пунктів перетину кордону України з Польщею значно зросла кількість ваговозів, що рухаються через словацький кордон. Поляки не блокують гуманітарні та військові вантажі, йдеться «лише про комерційні перевезення».

«Однак цей комерційний транспорт, як і гуманітарний, звільнений від необхідності отримання дозволів на перевезення та інших правил і норм, яких повинні дотримуватися інші перевізники ЄС», — нарікають в UNAS, пояснюючи наміри почати блокаду.

Водночас голова словацької спілки перевізників Станіслав Скала пообіцяв почекати з ухваленням рішення щодо блокади «Вишнє Нємецьке» до зустрічі міністрів транспорту країн ЄС 4 грудня, які мають обговорити ситуацію.

Та Скала заявив, що на прорив не очікує: «Схоже, що ані українська сторона, ані (Європейська. — Ред.) комісія не хочуть відступати».

Цього місяця представники UNAS уже блокували на годину пункт перетину кордону «Вишнє Нємецьке» зі словацького боку, висловивши солідарність із польськими мітингарями.

Вони вимагають від Брюсселя запровадити дозволи на перевезення для українських транспортних засобів, оскільки європейські компанії не можуть з ними конкурувати — це те саме, що вимагають протестувальники на кордоні Польщі з Україною.

Схожі новини