Підпис митрополита Шептицького — на стародруці
Виявили у музеї Миколи Угрина-Безгрішного
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/501692/starodruk.jpg)
У музеї Миколи Угрина-Безгрішного, що в Рогатині на Прикарпатті, у стародруці від 1739 року виявили власний підпис Андрея Шептицького. Про знахідку розповіла завідувачка Рогатинської філії Музею мистецтв Прикарпаття Тетяна Петрів.
За словами пані Тетяни, коли працівники музею Миколи Угрина-Безгрішного впорядковували стародруки, на одному з них, що був надрукований у Львові 1739 року в друкарні Ставропігійського Успенського братства, на одній з перших сторінок знайшли оригінал підпису митрополита Андрея Шептицького: «Предложено в часі візитації канонічної Серник Серед [ніх] дня 19 мая 1902» та підпис під ним «+ Андрей».
Тетяна Петрів каже, що цей підпис — свідчення того, що його власноруч зробив Андрей Шептицький у статусі вже митрополита Галицького, архієпископа Львівського. Вона припускає, що Шептицький міг зробити цей підпис під час одного зі своїх візитів на Рогатинщину 1902 року.
Населений пункт Серники Середні 1946 року перейменовано на село Діброва. Але згаданий «Октоїх» (богослужбова книга православної церкви) читали у храмі ще до перейменування села. Про це свідчать кілька цікавих написів на сторінках цього видання.
Отож, за словами пані Тетяни, «саме у стінах храму Святого Архистратига Михаїла села Серник Середніх при воскових свічках читався колись отой „Октоїх“ 1739 року за особистим підписом митрополита Андрея Шептицького».