На Бахмутському напрямку тривають важкі бої: військовим привезли комплекс Poseidon

  • 19.09.2023, 17:20
  • 297

22-а окрема механізована бригада ЗСУ воює на бахмутському напрямку. У бригаді кажуть: без аеророзвідки з допомогою дронів у сучасній війні не обійтися

Фото із сайту Євросолідарності
Фото із сайту Євросолідарності

«Без цих «очей» неможливо навіть уявити повну картину бойової обстановки та передбачити всі можливі ризики перебігу бою. Не менш важливе завдання — залишатись непомітним для ворога, якісно відпрацювати та неушкодженим повернутися на «базу», — розповідають військові.

Аеророзвідники пояснюють: це важка робота. «На перший погляд, ніби нічого складного: взяв пульт керування, і ти вже пілот. Зазвичай люди захоплюються гарною картинкою: „Злетіли, точнісінько скинули вибухівку у відкритий люк танка чи БМП. Вибух. Молодці!“. Але щоб мати позитивний результат, необхідні навички, спеціалізована техніка, достатній „наліт“ годин, вміння правильно маскуватись та обирати позицію. Але найголовніше — бути максимально пильними „очима“ своїх: артилерії, піхоти, танкових підрозділів».

Сьогодні аеророзвідка 22-ї бригади отримала велике поповнення: Петро Порошенко привіз хлопцям комплекс із трьох БПЛА «Poseidon» з мобільним пунктом управління на базі британської вантажівки DAF.

Про близькість лінії фронту тут, на Донеччині, постійно нагадують звуки вибухів — але військовим не звикати до цієї канонади. Порошенко каже: щасливий передати героїчній бригаді, яка веде важкі бої, «очі», що бачать за 50 кілометрів і мають унікальну оптику. «Poseidon» — це комплекс рівня розвідувального батальйону, який працює на користь усіх бригад зони відповідальності, розвідку та наведення артилерії, коригування вогню великих калібрів.

«Наші науково-дослідні фахівці не стоять на місці. Ми збираємося модернізувати „Посейдони“, поставивши новий блок, який ще більш вдало протистоїть радіоелектронній боротьбі русні», — пояснює Порошенко.

«Ми не зупиняємось. У нас ще три бригади стоять на черзі. Ми спільно працюємо і з органами місцевого самоврядування», — пояснює Петро Порошенко і додає: ідея вилучити військовий ПДФО з місцевих бюджетів завадить громадам фінансувати великі проєкти для ЗСУ.

«Зараз у парламенті робиться спроба, щоб позбавити бригади можливості їх фінансувати з джерел суб'єктів місцевого самоврядування в місці постійної дислокації. Зараз наші бригади мають можливість звернутися до цих міст, отримати на свій рахунок гроші і закупити те, що їм потрібно: техніку, шини, запчастини, необхідні речі для наших воїнів. В тому числі і дрони, зокрема Мавіки, і багато іншого», — пояснює Порошенко. «Ми, безумовно, будемо захищати наших воїнів, місцеве самоврядування», — зазначає Петро Порошенко.

«Нас надихають успіхи ЗСУ: звільнення Андріївки, Кліщіївки. Ми робимо все для того, щоб наблизити нашу перемогу і підтримати наших воїнів. Ви бачите, що, крім комплексу оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів, передаємо ще й зроблений нами пункт управління. Там є робочі місця для оператора, пілота, командира, дешифрувальника і зв’язківця. У такому захищеному вигляді створюємо всі умови для ефективної, високоякісної роботи наших воїнів. Так що передаємо це нашій дружній і улюбленій 22-ій бригаді», — говорить Петро Порошенко.

Схожі новини