Країни Балтії та Польща можуть закрити кордони із білоруссю

  • 28.08.2023, 16:20
  • 291

Латвія, Литва, Естонія та Польща домовилися щодо закриття кордонів із білоруссю у випадку «критичного інциденту», зокрема — і через небезпеку щодо ПВК «Вагнер»

Фото умовне із мережі
Фото умовне із мережі

Про це заявив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський.

За його словами, влада чотирьох країн очікує можливих інцидентів, зокрема — й збройного характеру, через присутність найманців групи «Вагнера» у білорусі.

«Якщо станеться критичний інцидент, незалежно від того, на якому кордоні це буде, ми застосуємо негайні заходи у відповідь. Всі прикордонні переходи, які наразі відкриті - як пасажирські, так і вантажні - будуть закриті», — наголосив Камінський.

Він зазначив, що смерть ватажків групи «Вагнера» Євгенія Пригожина і Дмитрія Уткіна «не змінює фактичної ситуації у білорусі».

«Група „Вагнера“ повинна покинути регіон, де ми живемо», тому що «цього вимагає міжнародна безпека», наголосив Камінський.

За словами голови польського МВС, наразі не зрозуміло, хто несе відповідальність за діяльність «вагнерівців».

Польща і країни Балтії занепокоєні ситуацією на кордоні після того, як минулого місяця на запрошення самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка до країни прибули сотні найманців ПВК «Вагнер».

Окрім того, активізувалися спроби перетину кордону нелегальними мігрантами за сприяння білоруських силовиків.

Схожі новини