«Історію треба знати, щоб не повторювати помилок»
Артисти проєкту «Ремінісценції.UA» на сцені Палацу залізничників показали правдиву історію українського народу
![Фрагмент проєкту](https://wz.lviv.ua/img/360x200/a/reministsentsii-bf666b9b.jpg)
12 квітня ТанцТеатр «Життя» презентував проєкт Ремінісценції.UA". Ця мистецька постановка не нова, вперше її показали в 2014 році, але щоразу автори вносять нові історії, акценти…
![](/images/news/2023/04/%D1%80%D0%B5.jpg)
У проєкті показали історію нищення українського народу: як російський ворог за давніх часів придушував волю, хотів знищити мову, вбивав та катував сотні українців, в тому числі поетів, письменників, науковців.
«Історію треба знати, історію треба розуміти і вміти аналізувати, щоб не повторювати помилок. На жаль, те, що відбувалося сто, двісті, триста років тому, ми спостерігаємо й зараз, бо ворог той самий і він не змінив методів боротьби. Значить, маємо змінюватися ми. Ставати сильнішими і мудрішими. Найпотужніша наша зброя — це свідома молодь, а найміцніша броня — пам’ять», — наголосила режисерка, народна артистка України Ірина Мазур.
![](/images/news/2023/04/%D1%80%D0%B5%D0%BC%D1%96%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%86%D1%96%D1%972.jpg)
Глядачі проєкту не скупились на аплодисменти, а вкінці заходу спільно виконали Гімн України.
Примітно, що у перших рядах — військові, які сьогодні, у 21 столітті, боролись з тим самим ворогом, що й козаки, січовики, упівці свого часу…
![](/images/news/2023/04/%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%82%20%D0%B6%D0%B8%D1%82%D1%82%D1%8F.jpg)