Графік путіна щодо розміщення ядерної зброї у білорусі нереалістичний, — ЗМІ

  • 27.03.2023, 19:30
  • 487

Графік російського диктатора володимира путіна щодо розміщення ядерної зброї у білорусі здається нереалістичним

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Хоча білорусь погодилася на це, будівництво баз ще навіть не розпочалося.

«Як і багато що з того, що говорить путін, його слова про те, що рф розмістить свої ядерні бомби у білорусі, можуть виявитися не тим, чим здаються», — пишуть ЗМІ.

Відомо, що путін у лютому минулого року наказав привести свої «сили стримування», які опікуються ядерною зброєю, у режим «підвищеної бойової готовності», однак не було помічено ніяких змін або переміщення одиниць ядерної зброї.

У ЗМІ зазначають, що путін та самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко вже певний час готувалися до такого кроку. Більше року тому лукашенко змінив конституцію, дозволивши розміщувати на території білорусі ядерну зброю. Тепер путін заявив, що вже з квітня білоруські льотчики вчитимуться пілотувати літаки з ядерним озброєнням, а до першого липня рф та білорусь завершать будівництво сховищ для тактичної ядерної зброї.

Експерти скептично ставляться до таких амбітних термінів і вказують на те, що росія працює над створенням сховища ядерної зброї у Калінінграді вже щонайменше сім років, і досі не зрозуміло, чи бомби справді туди прибули. Немає жодних супутникових знімків, які могли б свідчити про те, що щось подібне будують у білорусі.

«Я оглянув деякі ймовірні бази і не бачу нічого, що вказувало б на будівництво ядерного сховища. Але не можна цього виключати. Можете не сумніватися, що багато людей зараз вивчають у білорусі кожен метр», — зазначив Ганс Крістенсен, директор проекту з ядерної інформації Федерації американських вчених.

«Минулого тижня путін заявляв, що росія „відреагує“ на передачу Україні від Великої Британії снарядів зі збідненим ураном», — нагадують медіа. Відомо, що хоча ці снаряди можуть бути шкідливими для екології, вони не мають нічого спільного з ядерною зброєю.

Також минулого тижня путін разом із головою КНР Сі Цзіньпіном заявили, що «всі держави, що володіють ядерною зброєю, повинні утримуватися від її розміщення за кордоном, а також вивести ядерну зброю, яка вже розміщена за кордоном».

Журналісти зазначають, що йшлося про домовленості США з п’ятьма союзниками про спільне використання ядерної зброї: Німеччиною, Нідерландами, Бельгією, Італією і Туреччиною. Згідно з цією угодою, США зберігають гравітаційні бомби B61 (загалом майже 100 одиниць) у цих країнах, а їхні екіпажі навчаються керувати літаками, що несуть ці бомби, на випадок ядерної війни. росія стверджує, що це порушує Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) за 1968 рік.

«Ці домовленості технічно не порушують ДНЯЗ, оскільки існували до підписання договору. СРСР прийняв їх. Тим більше, що у той час рф могла розмістити свою ядерну зброю у білорусі або будь-якій іншій радянській республіці. Але коли білорусь, Україна і інші республіки стали незалежними, вона втратила це право», — наголошує видання.

Схожі новини