Передплата 2024 «Добрий господар»

росія може підтримувати інтенсивні бойові дії в Україні ще два роки, — розвідка НАТО

  • 13.03.2023, 14:45
  • 936

Поточні ресурси рф дозволять їй продовжувати наявний рівень війни ще принаймні два роки

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Про це заявив глава литовської розвідки Елегіюс Паулавичюс.

За його словами, тривалість війни, яку росія розпочала на території України, залежить від підтримки армії рф з боку, зокрема, Ірану і Північної Кореї.

Ці дані суперечать більш оптимістичним прогнозам, які публікували наприкінці минулого року у Пентагоні. Тоді йшлося, що на початку 2023 року російський потенціал, ймовірно, знизиться через нестачу боєприпасів та зброї.

Як відомо, у четвер, 9 березня, росія завдала масштабної ракетної атаки по Україні. Це була очевидна спроба прорвати наземні лінії фронту війни, які тижнями перебували «в глухому куті». За даними експертів, рф втратила приблизно половину своєї загальної кількості сучасних танків за останній рік війни і серйозно відстає у виробництві нових.

Водночас, згідно із даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, росія все ще має тисячі старих танків, готових до використання. Протягом усієї війни рф також отримувала безпілотники з Ірану та боєприпаси з Північної Кореї.

Окрім того, путін використовує власні зв’язки для ухилення від санкцій і отримання західних технологій для виготовлення зброї. Численні розслідування та дослідження збитих безпілотників, які росія використовувала в Україні, виявили західні частини в їхній конструкції, незважаючи на те, що росія та Іран, який також постачає безпілотники для конфлікту, перебувають під санкціями.

Відтак міжнародні санкції мають обмежений вплив на здатність оосії фінансувати свою армію. Литва, разом з іншими балтійськими державами, є одною з найбільших критиків війни росії проти України і часто закликає до щедрішої підтримки ЗСУ із Європи.

Схожі новини