Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Гарібашвілі заявив, що Зеленський втручається у справи Грузії, — ЗМІ

  • 13.03.2023, 10:30
  • 852

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі закликав президента України Володимира Зеленського не втручатися у політичну ситуацію у його країні після протестів

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі. Фото із мережі
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі. Фото із мережі

Як відомо, 7 березня парламент Грузії у прискореному режимі затвердив у першому читанні законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу». За це проголосували 76 депутатів, проти — 13. Проєкт закону запропонували представники руху «Сила народу», його підтримали члени керівної партії «Грузинська мрія».

Після цього у столиці країни Тбілісі розпочалася акція протесту, біля будівлі парламенту відбулися сутички між поліцією та учасниками.

Протистояння розпочалося після того, як лідери закликали учасників акції переміститися до всіх трьох входів будівлі парламенту.

Тим часом Володимир Зеленський подякував протестувальникам, які вийшли на підтримку з українськими прапорами, сказавши, що це «знак поваги народу Грузії», і побажав країні «демократичного успіху».

Водночас грузинський парламент 10 березня відхилив законопроект. Він, за словами опонентів, був натхненний російським законом 2012 року, який використовували для придушення інакомислення протягом крайнього десятиліття і загрожував прагненню Грузії налагодити тісніші зв’язки із Європою.

Схожі новини