Передплата 2024 «Добра кухня»

У Львові донорам крові дарують квитки на культурні події: деталі

  • 20.02.2023, 18:45
  • 978

У Львові розпочалася акція «Наповни банк крові - наповнюйся культурою!»

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Згідно із умовами, заклади культури Львова пропонують відвідування вистав, виставок, концертів і екскурсій у подяку за донорство крові для військових та цивільних.

«Наповнення» є ініціативою Інституту стратегії культури, що реалізують спільно зі Львівською міською радою, Першим медичним об'єднанням Львова та міськими інституціями культури. Її мета — звернути увагу громадськості на нестачу запасів у Банку крові та мотивувати донувати кров для військових.

«В інформаційному просторі ми нерідко бачимо повідомлення про потребу здачі крові. Звичайно, зараз постійно актуальним є такий запит для військових. Водночас крові потребують і цивільні пацієнти. Тому ми у спільноті культури подумали, що нині, коли наші ресурси, волонтерські чи грошові, можуть бути певною мірою вичерпані, є речі, що доступні для втілення чи не кожному і кожній. Серед таких — і донорство крові. Можна подумати, що це не щось надзвичайне, але з іншого боку, це є спосіб допомогти комусь із тих, хто потребує, а для донора — долучитися до спільної справи, до підтримки іншого. А ми з колегами з різних інституцій подумали, що можемо дякувати людям за їхній внесок, запросивши на наші події», — розповіла Юлія Хомчин, ідейниця акції і директорка Інституту стратегії культури.

Серед закладів культури, які пропонують донорам завітати на їхні події: театри «І люди, і ляльки» та «Слово і голос», театр Лесі Українки, театр імені Леся Курбаса, Перший театр, Львівський театр ляльок; Львівський органний зал, музеї «Територія терору», Музей Соломії Крушельницької, Музей Станіслава Людкевича, Дім Франка, Музей народної архітектури і побуту, а також «Я Галерея» у Львові, засновнику якої Павлу Гудімову й належить ідея назви проєкту.

«Після озвучення ідеї акції мені на думку швидко спав варіант назви для неї. Наповнення має подвійне значення: з одного боку, йдеться про наповнення банку донорської крові і, з іншого боку, це метафора духовного наповнення. Чудовий бонус вдячності від культурних інституцій для донорів», — зазначив Павло.

Донор(ка) матиме з чого вибирати: вистава, виставка, концерт, а у деяких інституціях також підготували подарункові видання та готові провести екскурсію. Важливо також, що чи не всі квитки є на двох, а то й на більшу кількість осіб (як, скажімо, квитки на дитячі вистави у Театр ляльок).

«Незважаючи на всі жахіття війни, ми демонструємо справжні дива — дива єдності, хоробрості, незламності. Наші захисники дивують увесь світ своїм завзяттям та бойовою майстерністю, а ми — гідно віддячуємо їм своєю підтримкою. Щодня до лікарень прибувають поранені бійці, і їм ми теж можемо допомогти врятувати життя, здавши кров. Потреба в донорській крові лишатиметься стабільно високою аж до перемоги. В цей же час донорської крові потребують також цивільні, що постраждали від воєнних дій. Не скасувала війна і планові ургентні операції, онкологічні захворювання, ускладнені пологи. В Україні завжди існував дефіцит донорської крові, а зараз ця проблема стала особливо гострою», — зауважив Юліан Голик, медичний директор лікарні св. Пантелеймона.

На початку акції, 21 лютого, представники й представниці установ-партнерів акції також задонують кров, аби й самим бути добрим прикладом для містян.

Щоб приєднатися до акції «Наповнення», потрібно:

— Підготуватися до донорства крові. Уважно прочитати абсолютні й тимчасові протипоказання до донорства крові та переконатися, що Вам можна здавати кров. За декілька днів перед донацією важливо дотримуватись певних правил харчування. Усі деталі тут: www.donor.ua/pages/category/1.

— Завітати у Міський банк крові Першого медичного об'єднання Львова на вулиці Миколайчука, 9. Для кровоздачі донору потрібно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код (якщо ID-картка, то довідку про місце реєстрації). Забір крові відбувається за попереднім записом: +38 (066) 018 09 19 або +38 (067) 118 09 19.

— Після донації волонтери на локації вручать донору флаєр «Наповнення», і донор зможе обрати із переліку заклад культури та подію, що хоче відвідати. Одна донація — один флаєр. Залежно від події флаєр може передбачати відвідування для більш ніж однієї особи. На флаєрі буде вказано обрану дату і подію. Це — вхідний квиток на захід.

— Під час відвідуванні обраної події обов’язково слід показати флаєр «Наповнення».

Акція триватиме два тижні, з 21 лютого по 7 березня, втім організатори міркують, що проєкт можуть і продовжити.

Схожі новини