Як збільшити тривалість життя: поради експертів із харчування
Наукові дослідження підтверджують: тривалість життя можна збільшити, якщо змінити свій раціон. Фахівець із здорового харчування Меган Россі рекомендує шість «суперпродуктів», які живлять корисні бактерії в кишечнику, зміцнюють імунітет і позитивно впливають на гормональний баланс. Збалансований раціон із бобових, цілих злаків, овочів, фруктів, горіхів і спецій може додати до вашого життя понад 10 років
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/476440/pexels-jane-doan-1099680.jpg)
Допоки люди не навчаться передбачати майбутнє, тривалість життя залишатиметься таємницею. Хоча ви не можете зі 100-відсотковою впевненістю спрогнозувати, скільки проживете. Дані наукових досліджень свідчать, що тривалість життя можна збільшити. Для цього слід змінити раціон харчування.
Фахівець з питань здорового харчування Меган Россі розповіла про переваги регулярного вживання шести «суперпродуктів».
Її поради базуються на результатах досліджень, опублікованих у журналі PLOS Medicine. Дослідження показали: якщо до раціону додавати більше продуктів рослинного походження, це може збільшити тривалість життя на десять років.
За словами доктора Россі, ці шість «суперпродуктів» такі:
- бобові;
- фрукти;
- горіхи;
- цілі злаки;
- овочі;
- трави та спеції.
Дослідження показали, що регулярне вживання лише 20 грамів горіхів в середньму продовжує життя на два роки.
Згідно з результатами дослідження, ви можете збільшити тривалість свого життя ще на три роки, перейшовши на цілі злаки.
Россі також радить планувати харчування так, щоб кожного тижня з'їдати по 30 різних продуктів рослинного походження.
Це зробити просто — додати в раціон різні бобові.
Як ці продукти допомагають продовжити тривалість життя
Річ у тім, що ці продукти «живлять корисні бактерії, які живуть у кишечнику».
Россі пояснила, що ці бактерії допомагають регулювати гормональне тло і зміцнювати імунітет.
Що показали дослідження
Вчені вивчили дані багатьох досліджень щодо дієти, тривалості життя, а також дані дослідження «Глобальний тягар захворювань» (Global Burden of Disease), які дають можливість визначати стан здоров’я населення в різних країнах.
Проаналізувавши результати досліджень, вчені визначили, як тривалість життя залежить від кількості фруктів, овочів, цілих злаків, очищеного зерна, горіхів, бобових, риби, яєць, молочних продуктів, червоного м’яса, переробленого м’яса і солодких напоїв, які додавали до раціону.
Тож автори дослідження змогли розробити оптимальну дієту довголіття, яку вони порівняли з типовим західним раціоном, який зазвичай включає мало фруктів і овочів, однак містить багато оброблених продуктів, молочних продуктів з високим вмістом жиру, продуктів з високим вмістом цукру, червоного м’яса і напівфабрикатів.
Дослідження показали, що оптимальна дієта має містити більше бобових (квасоля, горох і сочевиця), цілих злаків (овес, ячмінь і коричневий рис) та горіхи, а також менше червоного і переробленого м’яса.
Вчені також з’ясували, що дотримання оптимальної дієти років з 20 збільшує тривалість життя на понад 10 років для жінок та чоловіків, що живуть у Сполучених Штатах, Китаї та Європі.
А ще з’ясували, що перехід із західної дієти на оптимальний раціон у віці 60 років збільшує тривалість життя на вісім років.
Якщо зробити це у 80 років, тривалість життя може зрости майже на 3,5 року.
Зважаючи на те, що змінити повністю свій раціон не завжди вдається, вчені з’ясували, що відбудеться, якщо перейти із західної дієти на дієту, середню між оптимальною і стандартною західною. Вони помітили, що навіть така дієта, яку вони назвали «реалістичною», може збільшити тривалість життя майже на шість років для жінок і на понад сім для чоловіків, якщо перейти на неї у віці 20 років.
Варто зазначити, що зменшення вживання кількості яєць і білого м’яса виявилось менш переконливим порівняно зі збільшенням вживання цілих злаків, риби та горіхів.
Фізична активність також невід'ємна частина довголіття. Експерти пояснюють: щоб залишатися здоровим, дорослі люди повинні намагатися щоденно займатися спортом і стежити, щоб фізичне навантаження тривало не менш ніж 150 хв на тиждень.