Суд повідомив, скільки Суркіс заборгував ПриватБанку
- 15.11.2021, 13:59
- 627
Йдеться про майже 36,5 млн грн за одним позовом та про понад 153 млн грн за іншим
ПриватБанк у судовому порядку намагається стягнути з родини Суркісів мільйонні борги перед банком, які накопичилися ще починаючи з 2013−2014 року. Йдеться про майже 36,5 млн грн за одним позовом та про понад 153 млн грн за іншим, повідомляє Цензор. НЕТ з посиланням на Ухвалу Голосіївського райсуду від 15 вересня поточного року.
Головний відповідач за позовом «Привату», згідно з Ухвалою, — Ігор Суркіс. Він винен кошти за кредитними договорами, зокрема: «…за договором SAMDN03000169539042 від
Суркіс просив суд про зменшення позовних вимог до нього. А також, аби не сплачувати боргів, подавав проти ПриватБанку зустрічні позови. В цілому, вимоги банку до Суркіса за кредитними договорами становили понад 153 млн грн, а вимоги Суркіса до банку становили 151 млн грн, 72,3 тис. доларів та майже 6,8 тис. євро. Розміри вимог Суркісів до «Привату» були визначені постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від
Тому, взаємозарахунку фінансових претензій сторін не відбулося, і винним банку як і раніше залишається Суркіс.
Подальший розгляд вказаного судового спору на разі призупинено, до набрання законної сили рішення в іншій адмінсправі за заявою «ПриватБанку» до Суркісів «про поворот виконання судових рішень». Остання нині перебуває у провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва. Нагадаємо, у ПриватБанку спростували заяви адвоката братів Суркісів про те, що нібито їхні кошти не були «списані», а й донині буцімто перебувають на рахунках банку. У фінустанові наголосили, що ПриватБанк отримав право на депозитні кошти Суркісів в обмін на акції банку нового випуску. Що власне і відбулося в рамках процедурою bail-in, застосованої до Суркісів як до пов’язаних із колишніми власниками «Привату» осіб.
Факт своєї пов'язаності з колишніми власниками «Привату» Суркіси не змогли спростувати у жодному суді, а процедура bail-in була визнана законною Верховним Судом України, а також Банком Англії.
Крім того, факт своєї «пов'язаності» з ексакціонерами банку Суркіси визнали самостійно під час позову до Лондонського суду, який, до речі, теж завершився для олігархів без успіху.
Читайте також: Демчишин: «Справу проти мене сфабрикували СБУ та ДБР»