Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Форум місцевого розвитку: головні "фішки" трускавецької дискусії

У четвер, 2 вересня, у курортному Трускавці стартував традиційний Форум місцевого розвитку

Захід цьогоріч відбувся вп’яте і зібрав голів обласних рад не лише із Західної, а й з усієї України та десятки топпосадовців з уряду, нардепів. Це і стало головною «фішкою» цьогорічного форуму.

Окрім того, очікували голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова. Однак він не приїхав, бо мав нагальні справи у парламенті. Офіційна причина його відсутності — хтось мусить залишитися у столиці поки президент Володимир Зеленський перебуває в Америці з робочим візитом.

Як сказала у коментарі для «ВЗ» голова Львівської облради Ірина Гримак, 3 вересня представники форуму візьмуть участь у фітнес-марафоні, щоб пропагувати здоровий спосіб життя. Пані Гримак особисто буде бігти дистанцію і запросить до марафону своїх колег з обласних рад. Каже, на цю спортивну ініціативу уже відгукнулися чимало учасників форуму. Фітнес-марафон стане другою родзинкою форуму.

За словами Ірини Гримак, форум є важливим комунікаційним майданчиком для представників місцевого самоврядування Львівщини, а також колег зі всієї України.

«Стартував перший день V Форуму місцевого розвитку і саме в межах цієї події маємо можливість обмінюватися досвідом та дізнаватися про найкращі практики, — каже пані Ірина. — Можемо почути думку експертів, а також зрозуміти та визначити головні тренди розвитку місцевого самоврядування в найближчій перспективі».

Форум також є чудовою нагодою для нових контактів і проєктів.

Учасниками Трускавецького форуму стали понад 300 фахівців, керівники та представники органів місцевого самоврядування з усіх куточків України, урядовці, парламентарі, а також партнери Львівщини з Польщі, Румунії, Туреччини та Грузії…

«Насамперед це визначення основних цілей та точок координації зусиль місцевих і центральних органів влади, бізнесу та неурядових організацій для забезпечення ефективної роботи місцевого самоврядування, а також сталого розвитку громад, — продовжила розмову Ірина Гримак. — Сильні та самодостатні громади, забезпечення високих стандартів якості життя людей, вмотивовані керівники на місцях — це головне наше завдання на шляху утвердження демократичних та європейських цінностей в Україні».

Урядовці розповідали під час форуму про реформу децентралізації, яка ще повністю не завершена. Обіцяють, що звільнені чиновники районних рад отримають роботу в інших державних структурах, а також зарплату відповідного рівня.

Схожі новини