«Виставка не лише унікальна і рідкісна, а й затратна - на одну картину йде понад 10 кг фарби»

У галереї «Мадам Пальмгрен» триває виставка відомої художниці Ірини Третьяк

У львівській галереї «Мадам Пальмгрен» триває виставка картин відомої української художниці з унікальною та навіть епатажною технікою написання полотен Ірини Третьяк.

Картини мисткині є у приватних колекціях в понад 15 країн світу. Ірина Третьяк одна з перших на українському Арт-ринку виставила свої фізичні картини у вигляді токенів NFT на популярному макетплейсі Rarible. Чому присвячена виставка, особливу манеру написання пані Ірина розповіла в ексклюзивному інтерв’ю журналістці «ВЗ».

— Виставка має назву «Арт-гранат», як, зрештою, всі мої виставки. Зображення граната для мене знакове, — каже Ірина Третьяк.

Фото Ірина Третьяк
Фото Ірина Третьяк

— Люди «гранат» тісно пов’язують з моїм ім’ям. Вона присвячена людині, яка надихнула мене на створення цієї серії картин. Це вже моя четверта виставка у цій галереї, але саме цього разу я привезла до Львова 12 робіт — усі з зображенням граната та звірів, точніше, зображення граната вплетене в зображення звірів, що робить картини ще більш символічними, адже гранат присутній у всіх релігіях світу та має велике значення. Усі картини великих форматів. А ще на виставці представлено одяг, який я розписую — це зображення моїх картин.

— Ви працюєте в особливій авторській манері. У чому вона полягає?

— Всі картини написані у моїй авторській об’ємній техніці. Вона унікальна і рідкісна, а також затратна — на одну картину йде понад 10 кг фарби, тому процес написання займає достатньо часу.

— А чому вас асоціюють із Закарпаттям?

— Те, що мене пов’язують з Закарпаттям, навіть не знала, тому що вважаю, що художник, якщо він родом з Київщини, повинен виставлятися по всій Україні, тому нічого дивного саме в Закарпатті для мене немає. Можливо, на виставку саме там так звернули увагу, тому що вона відбулася за участі і на запрошення губернатора Закарпаття Геннадія Москаля. Він — великий поціновувач моєї творчості і має у своїй колекції мої картини.

— Яка з представлених на виставці робіт для вас найзнаковіша?

— Всі! І власне сама експозиція для мене знакова, оскільки написана після творчої паузи. Сили, натхнення, енергії для створення цих картин мені дало знайомство з особливою людиною.

Фото Ірина Третьяк
Фото Ірина Третьяк

— За творчу кар’єру ви провели понад 100 виставок. Яка з них для вас була найважча? І яка найбільше запам"яталася?

— Так, було багато виставок — скандальні, епатажні… Власне, кожна моя виставка — це ціле дійство. Мабуть, найтяжча це була перша виставка, саме тому що не було знань і досвіду. А от теперішня виставка — найзнаковіша і особлива для мене .

— Чула, що на виставку до Львова спеціально приїжджав Олег Скрипка? Він ваш палкий шанувальник?

— Так збіглося — в Олега був концерт у Львові, а оскільки ми товаришуємо, то він не міг не завітати на мою виставку. Нас пов’язують не тільки дружба, а й спільні проєкти. До речі, не лише Олег Скрипка завітав на мою виставку. Її відвідав відомий скрипаль Василь Попадюк, а також відома актриса Ольга Сумська.

Фото Ірина Третьяк
Фото Ірина Третьяк

— Ви стали першим українським художником, чиї картини були оцифровані та представлені як NFT. Що це таке? Чи ці роботи представлені на виставці?

— Справді, я стала першою українською художницею, яка на українському арт-ринку виставила свої фізичні картини у вигляді токенів NFT на популярному макетплейсі Rarible. Це вид криптовалюти. Наразі це дві картини, і, згідно з договором, я не маю права їх експонувати, але вони представлені в новому каталозі.

— Це правда, що одна з картин виставки піде на благодійність?

— На кожній моїй виставці, як і в діяльності в цілому, присутня благодійність. Цього разу — це картина зі зображенням мавпи з гранатом. Написана вона в стилі а-ля Гарік Корогодський, адже кошти від проданої картини підуть в благодійний фонд Гаріка Корогодського під назвою «Життєлюб» (фонд підтримує людей похилого віку. — Г.Я.).

Фото Ірина Третьяк
Фото Ірина Третьяк

Читайте також: «Священна Гуцульщина» родини Рибенчуків

Схожі новини