Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Учені назвали терміни поліпшення епідемситуації в Україні

  • 05.04.2021, 13:15
  • 754

Його можна очікувати не раніше, ніж через 3-4 тижні

Кількість нових хворих і померлих від COVID-19 у країні за сім днів зменшилася і продовжує зменшуватись. Пік третьої хвилі епідемії настане протягом одного-двох тижнів.

Про це йдеться у щотижневому огляді епідемічної ситуації в Україні, опублікованому НАН України.

«Статистичні показники останніх декількох днів дають підстави сподіватися, що загальна епідемічна динаміка розвивається за більш оптимістичним сценарієм, ніж прогнозувалося. Три дні поспіль кількість нових випадків виявляється приблизно на 20% менше прогнозованого. Позитивність ПЛР-тестів також почала зменшуватися вперше з початку нової хвилі», — зазначили в НАН.

Учені підкреслили, що, якщо статистична динаміка останніх днів не є результатом непередбачених затримок у надходженні даних, то очікувати піку захворювання можна протягом одного-двох тижнів. Також в НАН наголосили на завантажені лікарень, що може відстрочити поліпшення ситуації з COVID-19 ще на 7−14 днів. «На реальне поліпшення ситуації можна сподіватися значно пізніше — через 3−4 тижні», — уточнили фахівці.

У НАН зазначили, що попри збільшення за минулий тиждень кількості тестів на коронавірус спостерігається зменшення кількості позитивних результатів.

«Це дає підстави очікувати затухання епідемії на загальнонаціональному рівні мінімум в найближчий тиждень», — підсумували вчені.

Читайте також: Коронавірус на Львівщині: область знову серед лідерів за кількістю нових випадків зараження в країні

Схожі новини