Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

У «ЄС» вважають, що зволікання із розслідуванням «вагнергейту» наражає на небезпеку українських розвідників

  • 19.03.2021, 18:42
  • 579

Зволікання із створенням ТСК по справі «вагнерівців» є небезпечним для українських розвідників, які були залучені до спецоперації

Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський.

«Якщо винні залишаться безкарними, вони і надалі будуть створювати передумови для витоку державних таємниць прямо до головних зацікавлених споживачів — до Кремля», — наголошує Забродський.

«По-друге, істину потрібно встановити не лише для того, щоб покарати винних, але й для відновлення довіри західних партнерів, яку ціною неабияких зусиль було встановлено протягом 2014−2018 років. Саме шляхом очистки державного сектору від кремлівських шпигунів», — переконаний генерал Забродський.

За його словами, розвіддані партнерів вкрай важливі для забезпечення обороноздатності нашої країни. «Несподіваний і немотивований зрив спецоперації завдав удару по цій довірі, можливоб на роки вперед. І відновлення такої довіри, в першу чергу, є нашим національним інтересом», — говорить народний депутат.

Він зауважив, що ПВК «Вагнер» є міжнародною терористичною організацією, яка створює найбруднішу роботу і виконує її саме для путінського режиму по всій земній кулі.

«На них — кров українських військових і цивільних громадян. У складі злочинної групи планувалося затримати двох терористів, причетних до збиття маладійського Боїнгу МН-17 під Торезом. Терориста, причетного до збиття транспортного ІЛ-76 під Луганським аеропортом. Терориста, причетного до збиття АН-26 під Луганськом», — нагадав Забродський.

«За лічені години до успішного затримання військових злочинців імовірний „кріт“ у військовому керівництві України гарантував свободу цим вбивцям і знищення ще однієї порції доказів злочинів путінського режиму проти України», — констатує представник «Євросолідарності».

«На жаль, небезпека зараз загрожує безпосереднім учасникам спецоперації як з боку російських спецслужб, так і, на жаль, з боку української влади, яка, замітаючи сліди, допускає незаконний і аморальний тиск на чесних, патріотичних українських розвідників і контррозвідників, розв’язала проти них психологічний терор. Зокрема, поширюючи про них фейки на так званих інформаційних зливних бачках», — говорить Михайло Забродський.

«Розслідування таких справ є питанням честі для нашої країни. Українські військовослужбовці і співробітники спецслужб мають свідчити лише перед українськими державними органами і парламентською слідчою комісією. Ми ще раз наголошуємо, що створення ТСК і встановлення істини по цій справі є питанням національної безпеки України. Яке б мало об’єднати всіх парламентарів у Верховній Раді України», — резюмує бойовий генерал.

Схожі новини