Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Нардепи «слуги» пропонують Раді розширити конституційні повноваження президента

  • 24.02.2021, 12:10
  • 554

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Конституції в частині розширення повноважень президента України

Документ № 5133 був зареєстрований 22 лютого, пишуть #Букви.

Співавторами законопроєкту зазначено першого віцеспікера Ради Руслана Стефанчука, представника президента в Конституційному суді Федора Веніславського та нардепів із фракції «Слуги народу».

Метою документа є «закріплення особливого порядку призначення на посади та звільнення з посад директора Національного антикорупційного бюро України та директора Державного бюро розслідувань президентом України за згодою Верховної Ради».

На думку авторів, це повинно забезпечити «максимальну незалежність зазначених державних правоохоронних органів, не порушуючи балансу конституційних повноважень глави держави та парламенту України».

Нардепи пропонують внести зміни до статей 85 та 106 Конституції.

Йдеться про надання президенту України повноважень призначати та звільняти керівників Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань за згодою Верховної Ради (зміни до статті 106 Конституції).

У статті 85 Основного закону пропонується виписати повноваження ВР надавати згоду на призначення і звільнення президентом директорів НАБУ та ДБР.

Кандидат на призначення має пройти конкурсний відбір.

Схожі новини