Передплата 2024 «Добре здоров’я»

В Україні послабили карантин: що дозволили

  • 09.02.2021, 19:55
  • 674

Кабмін дозволив проводити освітні, культурні та професійні заходи, але за умови дотримання дистанції

Про це йдеться у постанові уряду від 6 лютого.

Кабмін вніс зміни до постанови № 1236 від 9 грудня щодо встановлення карантину в Україні.

Відтак, дозволяється приймати відвідувачів у закладах культури та проводити публічні наукові, освітні та професійні заходи — за наповненості до 50% місць (розміщення з вільним місцем поруч, спереду та позаду) у залі або з розрахунку одна людина на 5 кв. м.

Раніше було заборонено проведення у розважальних закладах та закладах харчування святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій. Також було заборонено приймати відвідувачів у музеях та на виставках у галереях, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. м.

Крім того, заборонялося проводити масові культурні, спортивні, соціальні, рекламні та інші заходи, якщо в них бере участь понад 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 метри між учасниками.

Читайте також: Де українці зможуть відпочити влітку: список країн

Нагадаємо, у березні-квітні 2020 року в Україні діяв локдаун, влітку діяв адаптивний карантин по зонах, у листопаді влада запроваджувала «карантин вихідного дня» на три вікенди (з 14 до 30 листопада), а в січні 2021 року — посилений карантин на 17 днів (із 8 до 24 січня включно). За даними МОЗу, останні два заходи дозволили збити «хвилю» поширення COVID-19.

4 лютого 2021 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що карантин в Україні продовжать до 30 квітня. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що запроваджувати жорсткіші карантинні обмеження немає потреби.

Схожі новини