Передплата 2024 «Добра кухня»

Найбільш таємничий музей Львова відновив роботу

  • 06.09.2020, 12:35
  • 2 167

Зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка відновив роботу і запрошує львів’ян відвідати їх, хоч і з деякими обмеженнями

«Ми не будемо проводити екскурсій для певних груп людей, вхід та перебування у Музеї тільки в масці, відвідувачі повинні дотримуватися соціальної дистанції», — повідомили в адміністрації музею, передає lviv1256.com.

Зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка належить до числа найстаріших університетських музеїв Європи. Заснований він у 1784 році. Статусу Зоологічного музею набув 25 лютого 1885 року згідно з наказом ректора.

Наукові колекції музею налічують понад 180 тис. експонатів, з яких близько 10 тис. формують експозицію. Фонди музею репрезентують тваринний світ усіх континентів та всіх акваторій земної кулі. На сьогодні музей володіє чотирма залами, коридором-галереєю, фондосховищем і робочим приміщенням, загальною площею 469,4 м².

Коридор-галерея представляє фауну світу — від безхребетних до плазунів. Тут експонуються губки, гідроїди, корали та молюски. Цінною є колекція тропічних цикад і клопів австрійського ентомолога Е.-Ф. Гермара та колекція метеликів Європи, Японії, Далекого Сходу, Паміру, Кавказу та Австралії.

У музеї є остеологічний зал, де зберігається унікальний експонат — скелет морської корови Стеллера, яких у музеях світу налічується 27, і п’ять із них походять із нашого музею.

Музейні колекції мають виняткове значення для науки і практично не підлягають відтворенню у разі їх втрати або рyйнування. Вони є важливими джерелами дослідження проблем змін навколишнього природного середовища, збереження і відновлення біорізноманіття як основи функціонування біосфери.

Читайте також: У підземеллі Храму Преображення Господнього відкрили музей «Львів стародавній»

Експозиція та окремі експонати музею використовуються у проведенні малих практикумів із зоології безхребетних та хребетних тварин, великого практикуму із зоології, спецпрактикуму та спецкурсів: орнітологія, теріологія, етологія, зоогеографія, екологія (1−5 курс). Крім того, всю музейну експозицію використовують для проведення занять і тематичних екскурсій школярів загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів з усієї держави.

Наймолодші відвідувачі — це діти із садочків міста. На основі музейних колекцій учні Львова й області готуються до олімпіад з біології та екології всіх рівнів, а в залах Музею щорічно проводиться навчальна практика Львівського коледжу декоративного та прикладного мистецтва ім. І. Труша.

Співробітники музею взяли участь у складанні міжнародного анотованого списку решток морської корови Hydrodamalis gigas (збір очолив Др. Стефано Маттіолі з Університету в Сієні, Італія), зниклого виду ссавців. У світі налічується 27 повних скелетів цієї тварини та понад 550 кісток, які зберігаються у 51 музеї в 42 містах. З них скелет і понад 100 кісток у Зоологічному музеї ЛНУ ім. Івана Франка.

Схожі новини