Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

«Ми зуміємо»: Епіфаній розповів ФСБшному пранкеру, як Крим повернеться в Україну

  • 23.12.2018, 20:11
  • 748

Глава Православної церкви України Епіфаній заявив російському пранкеру «Лексусу», який зателефонував митрополиту від імені депутата Європарламенту Девіда Макалістера, що об’єднання православ’я в Україні допоможе нам повернути Крим і Донбас.

Про це пише OBOZREVATEL.

«Я вірю, що ми зуміємо повернути Донбас і Крим. І війна, яка триває в Україні, повинна закінчитися. Тому що на нашому боці Бог. У нас зараз є в армії приблизно 300 капеланів, які працюють серед військових, допомагають їм духовно», — сказав Епіфаній у розмові, текст якої опублікувала «Страна».

Глава ПЦУ повідомив, що і сам незабаром збирається відвідати українських військових на Донбасі.

«Я навіть незабаром планую поїздку на Донбас і там поспілкуватися із військовими, благословити, підтримати їх. Якщо Україна стане сильною державою, і ми зуміємо об'єднати православ'я в Україні в єдину православну церкву, думаю ті, які там (у Криму, — ред.) побачать, що робиться з боку Росії, то вони самі захочуть повернутися в Україну», — вважає митрополит.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що російські спецслужби через пранкерів намагалися спровокувати в телефонній розмові предстоятеля Православної церкви України (ПЦУ) митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Кремлівські агенти прикрилися ім'ям депутата Європейського парламенту.

Однак провокація не вдалася, у розмові митрополит висловлював ті ж думки, що і в своїх публічних виступах, зокрема, про те, що українська церква виступає проти насильства та розпалювання ворожнечі, відкрита до діалогу; «захоплення лаври» не може бути, а подібні розмови мають на меті сіяти напругу в суспільстві.

Схожі новини