На Тернопільщині чоловік змайстрував робота, щоб збирати картоплю

  • 08.09.2018, 12:15
  • 748

Тернополянин Петро Головатий для полегшення ручної праці змайстрував собі робота. Керує ним за допомогою пульта.

В селі возить на ньому різні вантажі, відгортає сніг і навіть дитину катає на санках. Про це повідомляє «Про.Те» .

Чоловік каже, що нині робот допомагає йому збирати картоплю з городу: «Зараз робот лише допомагає возити картоплю. Я не ношу відра. На роботі є кнопка, натискаю, і робот на 1 метр під'їжджає — так він поряд, біля мене, везе відра, а я і ще хтось закидаємо картоплю».

Чоловік розповідає, що односельці спочатку дивувалися: «Тепер уже нормально сприймають — мовляв, він усе щось вичудить. Реагують по-різному. Іноді кажуть: „Диви, тачка сама мішки везе“. Дехто в місті тікає з тротуару подалі, бо бояться. А боятися є чого — робот важить більш як 100 кілограмів».

Петро Головатий також розповів, що робот призначений для розвитку науки та програмування. Назви поки не має. Зроблене ноу-хау — з різних матеріалів.

«Рама з металу, електромотори та батареї — з електровелосипедів, керуюча електроніка саморобна з китайських і не тільки радіодеталей, ланцюги і зірочки від різних мотоциклів, колеса від авто. До городу в мене душа не лежить, а до техніки лежить. Дуже люблю щось випробовувати на городі, щоб полегшити працю».

Робота-помічника тернополянин майстрував два місяці. «Перед тим довго все продумував. Я дещо малюю на компі у 3D. Більше часу займає продумування самої концепції, пошук запчастин, токарні роботи (їх багато і це дорого). На завершення треба провести і поз’єднувати дроти і вже на кінець треба все запрограмувати (робота і пульта). Пульт дає змогу керувати роботом, як іграшкою», — розповідає винахідник.

Петро Головатий має педагогічну освіту. Спеціальність — фізика, інформатика. Заробляє гроші у меблевій сфері — проектує меблі. Проводить заняття з робототехніки і конструювання, а також змагання роботів.

Схожі новини