Порошенко подав у Раду законопроект про зміну військового вітання на «Слава Україні!»

  • 04.09.2018, 11:10
  • 510

Президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект про встановлення у Збройних Силах України нового вітання «Слава Україні! — Героям слава!» замість вітання радянського зразка «Здрастуйте, товариші!» та «Бажаємо (бажаю) здоров’я!».

Відповідний законопроект #9036 «Про внесення змін статутів Збройних Сил України» було зареєстровано в парламенті 3 вересня, повідомляє Укрінформ.

«Законопроектом пропонується зміни до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України та Стройового статуту Збройних Сил України щодо встановлення нового військового вітання „Слава Україні“ — „Героям слава“, а також впорядкування Ритуалу підняття Державного Прапора України», — йдеться у пояснювальній записці законопроекту.

У стройовому статуті ЗСУ пропонується встановити, що на вітання та прощання начальника або старшого за військовим званням «Слава Україні» всі військовослужбовці, які перебувають у строю, відповідали: «Героям слава».

Водночас поза строєм на вітання начальника «Бажаю здоров’я товаришу (пане)» або «Вітаю, воїни (воїне)» військовослужбовці відповідають: «Бажаємо (бажаю) здоров’я товаришу (пане)».

Пропонується також запровадити альтернативне військове звернення «пане» до діючого «товариш».

Зараз на вітання начальника «Здрастуйте, товариші» всі військовослужбовці, що перебувають у строю або поза строєм, відповідають: «Бажаємо (бажаю) здоров'я» якщо начальник або старший за військовим званням прощається, то на його слова «До побачення, товариші» військовослужбовці відповідають: «До побачення», додаючи в кінці відповіді слова «Товаришу».

Прийняття цього проекту закону дозволить забезпечити підвищення престижу військової служби та іміджу Збройних Сил України в суспільств, впорядкування взаємовідносин між військовослужбовцями та запровадження нових традицій українського війська, йдеться у пояснювальній записці.

Як повідомлялося, під час військового параду в День незалежності в Києві 24 серпня як військове вітання використовувалось вперше вітання «Слава Україні!» та «Героям слава!».

Раніше Кабмін вже ініціював заміну радянських військових привітань на «Слава Україні» — «Героям слава». Відповідний урядовий законопроект #7549 був зареєстрований 5 лютого.

Схожі новини