За останніх пів року на Львівщині поменшало безробітних. Яка причина?
За останніх пів року рівень безробіття у Львівській області знизився на 24%, ситуація на ринку праці врегульовується. Станом на травень роботу за сприяння обласної служби зайнятості шукали 5088 осіб, у тому числі 3778 безробітних (це люди, для яких наразі немає вакансій на ринку і пошуки тривають). З-поміж тих, хто шукав роботу частка вимушених переселенців становила 13% - 1655 осіб. Працевлаштовано 503 переселенців
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/532648/robota.jpg)
Серед професій та посад, які обрали ВПО. менеджери, спеціалісти державної служби, психологи, медичні сестри, молодші медичні сестри (санітарки), бухгалтери, касири торговельних залів, адміністратори, кухарі, продавці, пекарі, швачки, кухонні робітники, прибиральники приміщень, підсобні робітники, укладальники-пакувальники…
Про це розповів у коментарі для «ВЗ» директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
«Серед жінок переселенок були й такі, хто обрав професії, за якими традиційно працевлаштовувалися чоловіки — головний гірник, верстатник деревообробних верстатів, бункерувальник», — відзначив мій співрозмовник.
— Які професії в нашому регіоні найбільш затребувані?
— Найбільший попит на кваліфікованих робітників з інструментом (30% від загальної кількості вільних робочих місць), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (17%), а також на працівників сфери торгівлі й послуг (14%).
На початку травня актуальні професії були такі: швачки, водії автотранспортних засобів, підсобні робітники, кухарі, продавців-консультанти, продавці продовольчих товарів, касири торговельного залу, вантажники, двірники, електрослюсарі підземні.
Середня заробітна плата у вакансіях, актуальних в базі даних Львівської обласної служби зайнятості станом на початок травня — 15,2 тисячі грн, що на 1,6 тисячі більше, ніж було на аналогічну дату торік.
— Що нового у фінансових виплатах для безробітних, які прийшли за допомогою центру зайнятості?
— Мінімальна виплата допомоги з безробіття — 1500 гривень для незастрахованих осіб, 3600 грн — для застрахованих. Максимальний розмір допомоги з безробіття — 8000 грн. Термін виплати — до 90 календарних днів, він скоротився у воєнний час. До війни виплати з безробіття були до року, зменшилися також через воєнний стан і суми виплат.
Сума виплат залежить від багатьох речей, але найбільше це від стажу, офіційної зарплати за останнім місцем праці, статті звільнення…