У Росії заявили про неможливий обмін Сенцова

  • 09.08.2018, 13:25
  • 599

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова обговорила з російським омбудсменом Тетяною Москальковою можливий обмін українського режисера Олега Сенцова.

Про це Людмила Денісова написала на своїй сторінці у Facebook.

«Поговорила із Уповноваженим Р Ф з прав людини Тетяною Москальковою про можливі шляхи вирішення ситуації зі станом здоров’я Олега Сенцова. Йшлося й про можливий обмін Олексія Седікова на Олега Сенцова. Тетяна Москалькова сказала, що є юридичні нюанси — Росія вважає Олега Сенцова громадянином Російської Федерації, тому обмін громадянина Росії на громадянина Росії неможливий. На моє зауваження, що є документальне підтвердження з боку РФ, що Олег — громадянин України, і він по всіх документам прибув відбувати покарання в Лабитнангі, в ІК-8 саме як громадянин України, почалася так би мовити „стара пісня“… всі кримчани, які не відмовилися від громадянства РФ, автоматично набувають російського громадянства», — написала Людмила Денісова.

За її словами Денісової, ситуація потребує швидкого реагування. Від перебування в міській лікарні Лабитнангі Олег відмовився. Але там й немає фахівців, які можуть вивести його з процесу голодування. Вихід з голодування значно небезпечніший, ніж сам процес голодування, і будь-яка похибка може стати фатальною. Такі спеціалісти є в Інституті професора Ніколаєва в Москві і в Київському НДІ геронтології.

«Тому я попросила Тетяну Москалькову, аби вона організувала переведення Олега в московський інститут, або ж у лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування. Я сказала їй, що потягом/етапом він точно не доїде, необхідний літак санітарної авіації. Потрібно врятувати людині життя», — наголосила Людмила Денісова.

Звернення мами вже передали в Спецкомісію по помилуванню. Денісова попросила Уповноваженого РФ пришвидшити цю справу щодо помилування або обміну з огляду на критичну ситуацію.

Схожі новини