Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Отруєння Скрипаля: п’ять країн готуються вислати російських дипломатів

  • 23.03.2018, 15:55
  • 686

Лідери держав-членів Євросоюзу готові висилати російських дипломатів на знак солідарності й підтримки прем’єрці Великої Британії Терезі Мей, яка заявила про причетність Москви до отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки у Солсбері.

Про це повідомляє УНН з посиланням на The Guardian.

Після зустрічі на вищому рівні в Брюсселі, де обговорювалась відповідь на атаку нервово-паралітичною речовиною колишнього шпигуна, лідери ЄС в повній мірі підтримали прем’єр-міністра, випустивши заяву, в якій йшлося, що «дуже ймовірно, Росія несе відповідальність» за отруєння Скрипаля і його дочки".

Дональд Туск, президент Європейської ради, зазначив у своєму Twitter після зустрічі, що всі лідери погодились з тим, що відповідальність Росії за напад є дуже імовірною.

Нагадаємо, 4 березня екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були знайдені в непритомному стані з отруєнням невідомою речовиною на лавці в торговому центрі в британському місті Солсбері. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Скрипаля і його дочку отруїли нервово-паралітичною речовиною, розробленою в Росії.

У відповідь Лондон застосував санкції. Зокрема, вирішив вислати 23 російських дипломатів.

Як зазначає видання, Європейський Союз відкликав свого посла з Москви у зв’язку зі «справою Скрипаля» у четвер ввечері.

Зараз відповідне рішення розглядають Франція, Польща, Естонія, Латвія та Литва.

Нагадаємо, як писав ВЗ, вислані з Росії британські дипломати, сьогодні залишили будівлю британського посольства в Москві.

Схожі новини