Через Угорщину Молдова може відокремитися від України у процесі вступу у Євросоюз
- 29.04.2025, 17:45
- 199
Європейський Союз обмірковує відокремлення Молдови від України у процесі вступу. Таке рішення можуть ухвалити через те, що Угорщина блокує зусилля нашої держави щодо приєднання до ЄС
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/531911/4564567.jpg)
Про це повідомила комісарка ЄС з питань розширення Марта Кос.
Вона припускає «розʼєднання» двох країн на засіданні в Брюсселі, яке відбудеться у червні, і де ухвалять кілька рішень, повʼязаних з розширенням. Це вже обговорюють, адже жодна держава-член не виступає проти відкриття першого кластера переговорних розділів із Молдовою.
Євросоюз розглядав Молдову й Україну як тандем, адже обидві країни разом робили кроки в процесі вступу. Україна подала заявку на членство у лютому 2022 року, Кишинів — опісля. Країни-члени ЄС схвалили початок переговорів про вступ з обома державами, та досі жодного розділу переговорів не розпочали.
Переговори з Україною блокує Угорщина, висуваючи кілька перешкод і вимагаючи посилити права угорської меншини. Оскільки в ЄС діє правило одностайності, то Угорщина здатна тримати Україну поза блоком стільки, скільки захоче.
Марта Кос зазначила, що існує можливість вступу Молдови до Євросоюзу до кінця її мандата у 2029 році. За її словами, якщо протягом нинішнього складу Європейської комісії в ЄС не буде нової держави-члена, це стане «провалом».
Єврокомісарка висловила жаль, що Угорщина під керівництвом прем'єра Віктора Орбана, якого часто називають головним союзником володимира путіна в ЄС, перетворює процес вступу України в Євросоюз на політичне питання. Будапешт навіть організував символічний референдум, на якому партія Орбана «Фідес» була проти приєднання України до ЄС.
«Україна зробила достатньо, можу сказати з власного досвіду, бо ми сприяли діалогу між Угорщиною та Україною», — наголосила Кос.
Вонв додала, що Угорщина запропонувала багато переговорних пунктів, і Україна готова виконати їх усі, але для Будапешту й цього недостатньо.