Передплатити Підтримати

МОЗ створить гарячу лінію задля запобігання самогубствам

В Україні планують створити національну телефонну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання можливим самогубствам.

Над такою ініціативою спільно працюють Міністерство охорони здоров'я та громадські організації, повідомила прес-служба МОЗ.

«Україна є однією із 25 країн світу з найвищими показниками суїцидів, водночас, наші показники є одними із найвищих у Європі. Військовий конфлікт на Сході країни посилює емоційну кризу», – зазначили у МОЗ.

Проект матиме назву «Лінія життя. Україна». Його очолив Піт Шмігель, міжнародний експерт і колишній генеральний директор громадської організації LifelineAustralia – гарячої лінії, яка щороку надавала емоційну підтримку понад 1 млн австралійців.

У МОЗ зазначили, що найкращі світові практики організації подібної гарячої лінії зводяться до таких елементів: робота в режимі 24/7/365 (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік), безкоштовні дзвінки, анонімність, максимальна емпатія до клієнта, ґрунтовне навчання персоналу і створення єдиної національної системи з одним контактним номером.

«У Австралії завдяки роботі національної гарячої лінії вдається рятувати 50 тисяч життів щороку. Ми впевнені, що створення такої лінії тут допоможе врятувати життя багатьом українцям», – розповів Шмігель.

«Коли українці в кризовому стані телефонуватимуть на «Лінію життя», ми хочемо, щоб вони знали, що до них віднесуться з повагою, їх вислухають і почують (на жаль, іноді слухати і чути – це різні речі), підтримають, що їхня ситуація не є безнадійною і в подальшому їм є куди звернутись за допомогою. Ці невеликі акти співчуття часто рятують життя», – додав він.

Наразі учасники проекту розробляють оперативний план і співпрацюють з міжнародними донорськими товариствами щодо можливих форм підтримки.