«Захисники клімату» на службі у кремля
Видобуток сланцевого газу в ЄС гальмували екологічні організації. Часто за московські гроші...
Німецькі ЗМІ далі “спокутують” провину політиків ФРН, які тривалий час надавали перевагу щільній співпраці з путінською росією. Зокрема, німецькі медії намагаються розібратися: як так сталося, що ФРН і Європа загалом потрапили у настільки сильну залежність від російських енергоносіїв? Авторитетне німецьке видання Die Welt констатує: видобуток сланцевого газу в ЄС активно гальмували організації, що захищають довкілля й борються зі змінами клімату. Цим “ґрінпісам” надавала гроші москва...
Як зазначає Die Welt, хоча мотиви борців зі змінами клімату й російського правителя путіна були різними, їхні інтереси у боротьбі з видобутком газу в ЄС збіглися. Протягом багатьох років, пише видання, з’являлися сигнали, що Москва, яка прагне продавати до Європи якомога більше нафти й газу, підтримує “кліматичних” активістів, – аби вони активно виступали проти збільшення видобутку палива у країнах ЄС.
“російський уряд передав 82 мільйони євро європейським кліматозахисним асоціаціям, які борються з видобутком природного газу в Європі”, – повідомляє Die Welt. Як нагадує видання, колишній генеральний секретар НАТО, данець Андерс Фоґ Расмуссен, ще 2014 року заявив: росія допомагала екологічним організаціям, “аби підтримувати залежність Європи від російського газу”.
Європа, як і США, має величезні родовища сланцевого газу, нагадує Die Welt. І на початку ХХІ століття великі енергетичні компанії Європи були готові до розробки цих родовищ. “Але ці ресурси залишилися в землі. Тиск із боку кліматичних активістів на компанії та уряди призвів до того, що інвестори дали задню”, – пише Die Welt, посилаючись на The Financial Times і The New York Times. Багатьох експертів, пише німецьке видання, здивувала тоді “раптова” поява добре організованих груп активістів, які завзято виступали проти начебто шкідливого “фрекінгу” (технології, що застосовується при видобутку сланцевого газу).
Урешті-решт, величезна протидія видобутку газу в Європі призвела до того, що цей видобуток у ЄС було обмежено. І Європа, насамперед її економічний “локомотив” ФРН, підсіла на російську газову голку... За даними Die Welt, поставки з рф покривають нині близько 40 відсотків газових потреб Старого світу.
Особливо залежною від енергоносіїв із рф стала останніми роками Німеччина, констатує Die Welt. Після відмови від атомної енергетики у ФРН запланували побудову десятків нових електростанцій, що працюють на газі, головним постачальником якого мала бути рф... “Коли 2018 року експрезидент США Дональд Трамп заявив, що Німеччина стала залежною від росії у постачаннях енергоносіїв, німецькі дипломати висміяли це, – нагадує видання. – Проте російське вторгнення в Україну викрило цю залежність ФРН. І канцлер Олаф Шольц прямо визнав, що Німеччина залежить від російського газу”.
Як не парадоксально, але боротьба з видобутком природного газу в Європі зовсім не посприяла очищенню довкілля. І не запобігла змінам клімату. Адже газ і далі спалюють, просто він походить із рф...
А війна в Україні, зазначає Die Welt, спричинила зростання вартості природного газу, що, своєю чергою, збільшило попит на зовсім не екологічне вугілля…
Читайте також: "Ганебне видовище" німецької політики