Не спати з ведмедем
Це не про Україну - це про Європу та Німеччину, зокрема
«Якщо спиш з ведмедем, не дивуйся, якщо будеш розтерзаним», - пише фахівець з газових питань Шаріф Сокі і, як будь-яка небожевільна людина, висловлює підтримку українському народу, що зазнав “божевільного нападу”.
За статистикою, Європа спожила у 2020 році 465 мільярдів кубів газу, з яких 169 припадає на Росію, що становить приблизно третину (а не 40%). З тих 169 мільярдів кубів 55 мільярдів припадає на Північний потік-1. Термінали скрапленого газу у Європі здатні приймати 196 мільярдів кубів, тобто більше, ніж увесь російський експорт. Отже, теоретично скраплений газ може замінити російські поставки. Ціна трошки вища, але щоби спати окремо від ведмедя, безперечно, вартує того.
Санкції, запроваджені США та Європою, безперечно завдадуть шкоди російській економіці років так через п'ять. Але за ці п'ять років України може не стати, як суверенної держави. Тому це не може бути допомогою українцям.
А чи можлива швидка та реальна допомога?
Так, можлива. Німеччина може відмовитися від російського газу. Не тільки від Потоку-2, а взагалі. Тобто від Потоку- 1. От тоді Росія не зможе фінансувати війну, тому що понад 70% експорту російського газу припадає на Європу, з яких значна частка на Німеччину. Так, це дорого відмовлятися від російського газу (мільярди доларів втрат). Але коли війна перекинеться на Європу, це будуть трильйони. Ось чому німцям слід бути не тільки ощадливими, а ще й далекоглядними.
А інакше що відбувається? Росія нападає, і ціни на газ та нафту значно збільшуються. Росія продає ці нафту та газ вже за збільшеними цінами і у такий спосіб фінансує війну. Цей механізм фінансування війни має бути припиненим.
Читайте також: Наступний крок Путіна, відповідь на який ми маємо прорахувати наперед