Передплата 2025 «Добрий господар»

Порпаються у землі, але залишаються чистюлями

Коли ще кілька днів тому нас відвідувала весна — своїми плюс 12, розквітлими базьками верби, підсніжниками — дали про себе знати й підземні землероби. Йдеться про кротів, які, тільки-но пригріло сонечко, понаробляли тисячі куп на лугах, узліссях. І навіть на городах, чим змусили селян братися за граблі

Результати роботи кротів після потепління. Фото автора
Результати роботи кротів після потепління. Фото автора

Кроти ще ті «працеголіки»! Оскільки дуже люблять спожи­вати черв‘яків, жуків, равликів (це джерело білка), то у їх пошу­ку здатні перевернути все дого­ри дригом. За хвилину можуть прорити під землею 30 см ту­нелю! За день їхні ходи сягають кількадесяти метрів. А білково­го корму з'їдять за добу стіль­ки ж, скільки важать самі. Крім того, роблять собі продуктову «заначку», в якій може зберіга­тися «на чорний день» до двох кілограмів висококалорійного корму. Для цього є вагома при­чина: кріт не може довго бути голодним. Якщо не поїсть про­тягом 17 годин, помре.

До слова, швидко впоратися зі своїми трофеями кротам до­помагають міцні зуби — їх у ньо­го 44! Не повірите, але вони ма­ють ще й ікла!

Багато з тих, кому пощас­тило бачити крота на поверхні, вважає його незграбним, непо­воротким. Неправильна думка. Якщо цього «тихохода» змусять обставини, за хвилину може пробігти 25 метрів! Швидко ру­хатися по норах (зазвичай їхня довжина сягає 200 метрів) до­помагає шубка з особливим ворсом — він росте прямо, не задирається, що дозволяє лег­ко рухатися у будь-якому на­прямку. І ще одна цінність та­кого хутра — воно відштовхує бруд. Через це кроти, хоч і пор­паються весь час у землі, зали­шаються чистюлями.