«Бойові» птахи воїна Олександра Птиці: жартома називає їх дронами
Дивовижним даром спілкуватися із фауною володіє український воїн Олександр зі знаковим прізвищем — Птиця. Кого тільки із тварин не підбере він чи його побратими у зоні бойових дій, всі ідуть йому до рук, всі стають його друзями
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/531512/ptakhy.jpg)
Кілька днів тому Сашко знайшов у траві безпорадне білченя — видно, випало із дупла, а доросла білка не встигла повернути його додому. Роль матері перебрав на себе фронтовик.
/wz.lviv.ua/images/articles/2025/04/%D0%B1%D1%96%D0%BB%D0%BA%D0%B0.jpg)
Малюка (назвав його Тамагочі, з японської - віртуальний домашній вихованець) годує молочною сумішшю, яку дають грудним дітям. Інструментом для годування слугує пластмасовий корпус одноразового шприца. Після ситного сніданку Тамагочі лапками скубає пишну бороду воїна, думаючи, що то — підстилка у рідному гнізді, а потім згортається калачиком у камуфляжну панаму або пірнає у теплу флісову куртку Олександра і засинає там солодким білчиним сном..
У воїна Птиці живуть також кілька врятованих і приручених птахів, зокрема сова Варвара і орел-могильник Мавік Третій. Сашко, іронізуючи з російських пропагандистських наративів, жартома каже, що цих птахів в «українській біолабораторії» зробили бойовими дронами — навчили з висоти кидати у ворожі окопи гранати. Змонтував відповідне постановочне відео. Розвиваючи свою дотепну легенду, військовослужбовець-природолюб називає своїх пернатих улюбленців дронами із камерами денного і нічного спостереження. Має на увазі, що орел полює на свої жертви у світлу пору доби, а сова, відповідно, — у темну.