На Пасху і білка спробувала паски…
У колекції творчих робіт лауреата багатьох міжнародних виставок — столичного фотомайстра, частого автора нашої газети Михайла Марківа (виходець із міста Миколаєва на Львівщині) — гідне місце займе і ця позитивна світлина. Розкішною пасочкою пригостив білку у минулі свята сам автор. Видно, що вивірка була не тільки заскочена, а й задоволена цим презентом…
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/531527/bilka-markiw.jpg)
Михайло з природою «на ти» з раннього дитинства. І зараз, коли працює на серйозній державній роботі, розслабляється у вільний час походами у лісок, що неподалік його київського помешкання. Його неодмінний супутник — фотокамера. В її об'єктив потрапляють кумедні синички, дикі голуби, верткі білки, миші та інші брати наші менші. Так звикли до митця, що йдуть-летять йому до рук, заглядають у його репортерський кофр, випрошують гостинців. Залюбки стають учасниками фотосесій. Позують без підказок — встигай тільки натискати кнопку апарата. І завжди отримують «гонорар» за свою працю: чи то зернята соняшнику, чи то бублики, хліб. А на Великдень смакували головною стравою свята…
— Кілька днів тому прямо на мене вибігла лисиця, — згадує Михайло Марків. — Була брудна: неподалік є лисячі нори, видно, наводила лад у своєму помешканні, прибирала його. Природа прекрасна! Шкода, що до неї багато хто ставиться брутально. У тому ж ліску, де живуть мої друзі-тварини, з початком весни з’явилося повно пляшок з-під пива. Шумні компанії смажать на узліссі шашлики, а за дерева бігають справляти фізіологічну потребу. Паскудять красу…
Однак завершити ці нотатки про наше прекрасне, але таке вразливе довкілля і його жителів, хочеться приємним. У Великодню суботу автору цих рядків випало зробити п’ятикілометровий рейд через гори-доли, ліси, поля. Благодатна теплінь, над озиминою розносяться запахи розквітлого терену і черешень. Природа стишилася в очікуванні свята свят. Аж тут із букового урочища донеслося романтичне «ку-ку». То вперше цієї весни подала свої позивні зозуля. Згадав народне повір'я, що у таких випадках треба стиснути у кулаці гроші - і тоді начебто будеш багатим. У кишені гривень того разу не виявилося. Але була банківська платіжна картка. Потримав її замість купюр. Може, якраз старі традиції мають прибутковий вплив і на сучасні технології…
/wz.lviv.ua/images/articles/2025/04/bilka-markiw-1.jpg)