Мікрогріном цікавляться дорослі та діти
Вирощувати мікрогрін не складно
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/523288/mikrohrin.jpg)
Ще донедавна Оксана Черемісіна особливо не цікавилась мікрозеленню. Усе змінив марафон зі схуднення, до якого приєдналася. За умовами проєкту, потрібно було тренуватись у спортзалі і дотримуватись здорового харчування. Молода жінка почала шукати інформацію в Інтернеті про те, як забезпечити організм необхідними речовинами. Коли натрапила на статтю про мікрозелень, то виявилось, що в Луцьку знайти таку майже нереально.
«Чоловік порадив самій її вирощувати, — згадує співрозмовниця. — Я вирішила спробувати. Знайшла вдома пачку насіння редиски, висіяла в наповнений землею лоток, побризкала водою, накрила і поставила в темне місце. Потім щодня зволожувала поверхню пульверизатором. Щойно з’явилися паростки, виставила ємкість на підвіконня і щодня скроплювала водою».
Експеримент вдався, через тиждень рослинки можна було споживати. Наступного разу пані Оксана посадила вже кілька видів насіння. І цього разу теж усе вийшло. Вона почала додавати мікрозелень у страви. Чоловікові та синові згадані вітамінні добавки засмакували.
До того ж жінка помітила, що втрачає вагу. А коли розповіла про свої результати іншим учасницям проєкту, ті просили виростити мікрогрін і для них. Поступово замовлень побільшало. Пані Оксана, котра на той час мала досвід роботи в торгівлі, зрозуміла, що таким чином можна заробляти.
Починала свій бізнес у підвальному приміщенні. Нині вирощує в теплиці до двох десятків видів мікрогріну. Найпопулярнішими серед споживачів є ніжні паростки гороху, соняшнику, броколі, руколи. Вітамінну зелень нині замовляють не лише супермаркети Луцька, а й популярні торгові мережі Львова та Рівного.
«А чим мікрозелень корисна і чи важко виростити її в домашніх умовах?», — запитую ентузіастку.
«Згадані паростки містять цілий комплекс корисних речовин — вітаміни, мінерали, антиоксиданти, — стверджує Оксана Черемісіна. — В одному нашому боксі з мікрозеленню броколі, наприклад, їх стільки, як у п’яти кілограмах цієї капусти. Ви ж таку кількість капусти за один-два рази навряд чи зможете з'їсти. А 50 грамів мікрозелені - запросто!».
У домашніх умовах господиня радить сіяти насіння в лотку, а замість землі використати спеціальні лляні підстилки або кокосовий субстрат. На крайній випадок можна зволожити шматок паперового рушника. Мікрозелень — екологічно чистий продукт, тому насіння слід брати тільки не оброблене хімікатами. Промийте його водою, посійте в лоток і накрийте. Потім треба щодня зволожувати пульверизатором.
Коли мине чотири дні, окреслюються сходи. Їм потрібне сонячне проміння, тож перенесіть тару на світло. Через тиждень зелень готова до зрізування. Щоправда, такі примхливі рослини, як базилік та щавель Кривава Мері ростуть близько місяця.
«Вирощувати мікрогрін не складно, — стверджує пані Оксана. — Зараз чимало людей цікавиться ним для профілактики авітамінозу, тому я часто проводжу майстер-класи.
Донедавна навчала сіяти мікрозелень лише дорослих. А два тижні тому до мене звернулись вихователі одного з дитсадків і попросили провести навчання для дошкільнят. Я довго думала, як їх зацікавити, і зрештою провела майстер-клас в ігровій формі. Діти охоче сіяли соняшник. Потім кожен забрав лоток зі собою. І я тішилась, бо бачила, що малюки справились із завданням. Підростають юні городники!".
Запитую співрозмовницю, якій мікрозелені надає перевагу. Вона відповідає, що любить мікси. Вдома змішує зелені паростки капусти, руколи, редиски, броколі, соняшнику і по жмені додає до страв. Стверджує: така їжа смакує краще, ніж звичайна городина.
Людмила ПРИЙМАЧУК