Посадив лохину для донечки
Олег Козак зі села Марківців, що неподалік Івано-Франківська, уже сім сезонів вирощує лохину. І дуже задоволений нею
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/518990/lokhyny.jpg)
Шлях до цих насаджень видався непростим. Вперше молодий чоловік скуштував згадані ягоди 2016 року — під час перебування у Чехії. Смак настільки сподобався, що вже через тиждень він почав активно збирати інформацію про новинку (шукав в Інтернеті, переглядав спеціалізовану літературу).
Наступного року в пана Олега народилася донечка. Він вирішив навесні посадити кілька кущиків — щоб згодом, коли маля підросте, мало змогу ласувати вітамінними плодами.
«Поселив» їх у землю, взяту з-під хвойних дерев. Згодом двічі пересаджував. Зокрема, тоді як субстрат використав суміш із 60% хвойного опаду, 30% тирси і 10% городньої землі.
Невдовзі вирішив закласти першу ділянку зі 100 саджанців. Довідався, що для зазначених потреб найбільше підходить верховий кислий торф. Знайшов його на одному із заводів в Івано-Франківській області, де й придбав 10 кубів згаданого субстрату. До нього додав хвойний опад, який довелося збирати довго — упродовж трьох тижнів, адже в цій місцевості переважають листяні ліси.
А вже з вересня ентузіаст щодня вручну копав ями для садіння (після роботи та у вихідні). Їх глибина — 30 см плюс 20 см — дощаний короб над поверхнею (загалом — 50 см) і розміром 60×60 см. На дно вкладав хвойні гілки шаром 10 см та присипав субстратом, у складі якого 60% торфу, 15% хвої, 15% тирси і 10% городньої землі. Сюди помістив перші саджанці, які чудово прижилися.
Відтоді господар не розлучається з цією культурою. За хороший догляд вона віддячує щедрими врожаями, який збирають із липня по жовтень.
Лохина настільки сподобалася Олегові Козаку, що хоче надалі розширювати площі. Ще ж має намір вирощувати репродуктивний матеріал, аби й інші краяни могли посадити такі рослини на своєму обійсті.
Алла КОВАЛЬСЬКА