Йога додає сили і впевненості в собі
Сьогодні уроки йоги відвідує набагато більше чоловіків, ніж 10−15 років тому. Молоді люди схильні до стереотипів набагато менше, ніж старше покоління, і прагнуть пізнавати себе та відкривати нове не менш ніж дівчата і жінки
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/531094/ioha.jpg)
Всупереч усталеному стереотипу, це не тільки вдумливе і пасивне споглядання зі схрещеними в позі лотоса ногами. Неправильно стверджувати, що тілесні практики статичні - існують і динамічні вправи. Саме вони сприяють розвитку витривалості і сили.
Міський спосіб життя, гіподинамія, стрес призводять до появи болів у спині та суглобах. Тому чоловікам буде корисно виконувати вправи (асани) для хребта. Це можуть бути зведення лопаток, марджаріасана (поза кішкою), віджимання з положення сидячи…
Асани для хребта запобігають остеохондрозу та іншим захворюванням м’язів і суглобів.
Фізична сила і витривалість завжди цінувалися серед чоловіків. Існують спеціальні напрями йоги, які сприяють нарощуванню м’язової маси і прискорюють обмін речовин. Силові вправи йоги дуже добре поєднуються з кардіотренуваннями. В ідеалі необхідно виконувати комплекс 3 рази на тиждень по 45 хвилин.
У комплекс входять:
- нахили та прогинання;
- віджимання
- планка з опорою на передпліччя
- поза човном (навасана)
- поза ковальцем (шалабхасана)
- поза кобри (бхужангасана)
Силові вправи йоги корисні для всіх, хто займається активними видами спорту або мріє скинути вагу. Тому, якщо ви мрієте про струнку фігуру, то відчуєте результат після декількох місяців наполегливих тренувань.
Наш малорухливий спосіб життя і постійний стрес великого міста мають негативний вплив на потенцію. Яким чином? Несприятлива психологічна ситуація і тривале перебування в кріслі за комп’ютером негативно впливає на кровообіг у малому тазу і знижує інтимний потяг.
Техніки для чоловічого здоров’я зміцнюють м’язи, сприяють поліпшенню роботи надниркових і нормалізують кровообіг у ділянці таза. Для досягнення ефекту повторюйте асани 3−4 рази на тиждень.
Якщо ви вважаєте, що ваше тіло недостатньо гнучке для занять — не варто засмучуватися. Головний принцип — виконання вправ із задоволенням. Якщо якісь з асан завдають неприємних відчуттів, то ви можете не виконувати їх або повернутися до них, коли ваше тіло знайде достатню витривалість. Почніть з простих асан, поступово переходячи до складних.
Вам не вистачає часу на інтенсивні і глибокі заняття? Достатньо виконувати 3−4 асани по 15 хвилин на день.
Що ж стосується перегляду звичок, то ви дійдете до цього самі поступово і без зусиль над собою. Головне — це контроль над своїм тілом і почуттями, який допоможе вам відмовитися від усього, що шкодить не лише тілу, а й душі, дозволить набагато легше переборювати стрес і несприятливі ситуації.
Ті, хто сьогодні активно займається індуїстськими тілесними практиками, теж спочатку перебували в полоні стереотипів і нестачі інформації. Однак чоловіки, які їх практикують, відзначають чимало позитивних змін: поліпшується стан хребта, йде зайва вага, рідше виникають простудні захворювання. І навіть процеси старіння сповільнюються, і чоловік виглядає молодшим!
Подумайте, яким би ви хотіли бачити себе: нервовим, який перебуває у постійному стресі, із зайвою вагою, що має проблеми з потенцією, або гнучким, сильним, впевненим у собі, який перебуває у гармонії зі самим собою і оточенням, отримує задоволення в інтимному житті?
Починати уроки йоги краще з інструктором. Просто прийдіть на заняття, щоб зрозуміти, наскільки вам цікаво та корисно і оцініть свої можливості. У майбутньому виконувати вправи можна і вдома, використовуючи відеоролики. Справа за вашим бажанням і самоорганізацією!
Найкорисніші асани:
- Гарудасана — зміцнює м’язи ніг і рук;
- Урдхва мукха шванасана (собака мордою вгору) — зміцнює м’язи і шию;
- Врикшасана (поза деревом) — покращує координацію рухів і зміцнює м’язи ніг;
- Ширшасана — перевернуте положення тіла, що сприяє поліпшенню мозкового кровообігу і навіть поліпшує стан волосся;
- Шавасана — гармонізує думки і прибере напруженість з вашого тіла.
Після уроків йоги ви поступово помітите, як зміниться ваша свідомість і наскільки впевнено ви будете почуватися.
Крім цього:
- навчитеся розслаблятися і гармонізуєте стосунки з оточенням;
- здобудете внутрішній спокій;
- звільнитеся від стресів, безсоння і головного болю;
- позбудетеся затисків і м’язових блоків;
- отримаєте гнучке, сильне і витривале тіло.
Ірина Пастернак.