Вирощують овочі та плекають квіти
Михайло Бонцьо — один із найдосвідченіших членів садового товариства «Локомотив», що у Зимноводівській ОТГ. Ще 1982 року він отримав тут невелику земельну ділянку, яку досі старанно обробляє та облагороджує. Тож його обійстя — серед найкращих
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/515422/ohirky.jpg)
Зокрема, тривалий час дбайливий чоловік зводив літній будинок. Допомагав у цьому шваґро — професійний будівельник. Відтак постала компактна гарна оселя. Поряд удалося змайструвати альтанку, сарайчик для дров тощо.
Багато уваги приділяє господар роботі на грядках. Разом із дружиною Лідією Никифорівною вирощують суницю, моркву, столові буряки, цибулю, капусту. Ще ж росте петрушка, кріп, тягнеться по встановлених тичках в’юнка квасоля.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/06/%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B8%202.jpg)
Щоб мати ранню городину, Михайло Михайлович склав зі старих дерев’яних вікон та дверей три невеличкі теплички. В одній росте болгарський перець, в іншій — помідори. Третя ж споруда закритого ґрунту відведена під огірки. Завдяки належним умовам вони вже останньої декади червня почали давати плоди. Зеленці якраз стануть хорошим доповненням до молодої картоплі, котра теж з’явилася у Бонців.
Таким чином подружжя забезпечує себе свіжою продукцією й не має потреби ходити на ринок. Зрештою, вистачає вирощених овочів і для сім'ї сина, який проживає окремо.
Доглядають трудолюби й садовину. Щедро дарують ягоди вишні, гумі, малина, наливаються плоди персиків… Також в'ється по змайстрованій шпалері виноград.
У закутку, біля огорожі, «прописався» елеутерокок. Його саджанець пан Михайло кілька десятиліть тому привіз аж із Далекого Сходу, де свого часу працював на БАМі. Цей цілющий чагарник прижився в нових умовах, тож використовується з лікувальною метою. Зокрема, надзвичайно корисне для здоров’я коріння…
А дружина, пані Лідія, дуже любить квіти. Є вони не лише на клумбі, а й у вазонах. Так, у мансардній кімнаті дарують красу пеларгонії, кактуси.