Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Людям не байдуже хто та як у Доброгостові на музиканта вчиться

Доброгостів — одне із сіл, яке до складу Трускавецької ОТГ входить. Відоме своїми спортивними традиціями

Фото умовне з сайту pexels
Фото умовне з сайту pexels

Звідси походить фундатор української національної фізичної культури Іван Боберський. Щось закономірне є в тому, що саме тут він народився. Жителі села завжди славилися своїм завзяттям та непоступливістю у різного роду змаганнях. Це у них, мабуть, в крові закладено. Чого лише сьогоднішній приклад ієромонаха Унівської Свято-Успенської лаври Макарія Дутки, багаторазового чемпіона з паверліфтингу та відомого на всю Україну волонтера, вартує: він також із Доброгостова. Це, звісно ж, справляє враження, тішить самолюбство його односельців. Отцем у Доброгостові пишаються.

Після пісні Кузьми Скрябіна «Мам»

Але в Доброгостові народжуються та живуть не лише ті, кому долею лише спортивні вершини суджено підкоряти. У селі дотепер функціонує створена у середині минулого століття музична школа. Тисячі дітей отримали тут початкові музичні знання. Деякі з них, продовживши навчання у Дрогобицькому музичному коледжі імені Василя Барвінського та Львівській консерваторії, згодом зробили кар'єру, правдиве визнання здобули. Із досягненнями своїх попередників добре обізнані теперішні учні музичної школи, які, як свого часу їх славетні краяни, також до написання історії села долучаються. Ніхто не знає, як складеться доля тих, хто сьогодні, оволодіваючи «азами» гри на різних музичних інструментах, вже починає заявляти про себе, як юні обдарування. Не виключено, що в майбутньому на деяких із них слава віртуозів чекає. У селі вірять у це, пишаються тим, що свою музичну школу мають. Людям не байдуже, хто та як у Доброгостові на музиканта вчиться. Свою небайдужість довели і під час недавнього звітного концерту учнів школи. Багато жителів села зібрались в актовому залі музичної школи, де відбулися звітні виступи, щоб подивитись та послухати юних виконавців. Цього року «музичну академію», як жартома у селі називають школу, закінчили 14 випускників. Але участь у концерті взяли не лише вони. Своє мистецтво гри на музичних інструментах продемонстрували 67 із 92 учнів, які тут навчаються. Не беремося судити, хто та як виступив, хто на оплески, які того дня так гучно та щедро лунали, найбільше заслужив. Мабуть, всі. Про це щоразу свідчила позитивна налаштованість залу, який, схвально відгукуючись на виконані номери, і про «біс» не забував. Просив, вимагав повторних виходів на сцену. Чи не найбільше оплесків зірвав ансамбль бандуристів (керівничка Марія Шевців).

У всіх очі слізьми наповнились після пісні Кузьми Скрябіна «Мам» у виконанні цього колективу. Тепло зустріли слухачі дует братів Дениса та Даніеля Гаджієвих. Цілу гаму почуттів викликали виконані на сцені мелодії «Козацькому роду», «Гопак» та «Місяць на небі». Музиканти-артисти, а того дня на сцену, крім вже згаданих, піднімались учасники оркестру народних інструментів, а також юні виконавці, які до складу ансамблів акордеоністів та скрипалів, тріо піаністів та ще багатьох інших творчих гурточків увійшли, заслужили на найвищу оцінку. І вони отримали її тоді, коли після завершення концерту, дружно піднявшись з місць, глядачі оплесками проводжали тих, хто подарував їм світлу годину радості у сьогоднішній воєнний час, — і учнів, і їх викладачів.

Якщо все піде за планом

Доброгостівська музична школа — єдина у Дрогобицькому районі сільська школа. Донедавна аналогічні заклади функціонували ще й у Нагуєвичах, Рихтичах, Вороблевичах, Лішні та Дережичах. Тут не лише діти з Доброгостова навчаються. Школу відвідують і школярі з Уличного та Модричів, двох інших сіл, які також до складу Трускавецької ОТГ входять. Базується вона у старому приміщенні загальноосвітньої школи. Тоді тут учні молодших класів навчалися. Після проведення адміністративно-територіальної реформи її доля також, як і в селах, де навчальні музичні заклади не збереглися, на волосинці висіла. Серед тих, чий голос сьогодні впливає на розвиток, майбутнє Трускавецької ОТГ, далеко не все було одностайно. Воно й зрозуміло. Щоб зберегти школу — потрібні кошти. А їх завжди бракує. Дякувати Богові, переміг здоровий глузд, гору взяла патріотична позиція міського голови Трускавця Андрія Кульчинського. Прислухавшись до аргументів завідувачки відділу культури Трускавецької міськради Тетяни Татомир, яка наполягала на збереженні «музичної академії» у Доброгостові, голова переконав депутатів у доцільності продовження життя закладу. У селі не можуть нарадуватись. Чекають-не-діждуться, як сказала у розмові з нами директор музичної школи Уляна Цмайло, ремонту приміщення. Якщо події розгортатимуться за попереднім планом, у школі відкриють два нові відділи: вокалу і хореографії.

Схожі новини