«Нецивілізаційний» мед
Бджоли Івана Пушки збирають його на лоні незайманої природи
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/512796/bdzholy.jpg)
Старенька-старенька хата віддалена від села Літятина, а довкола незаймане царство природи з її чарівними звуками, розкішними квітами, дивенними запахами. Серед цього раю на своїй виїзній пасіці господарює 62-річний пасічник Ігор Пушка з міста Бережан. Мед, що його збирають «божі комахи» із трав, дерев, кущів, не носить у собі «печаті цивілізації», як ото деякі базарні продукти. У ньому немає домішок «хімії» — все натуральне, природне. І тим воно цінне, корисне.
— Разом зі своїми крилатими трудівницями намагаємося виїхати туди, де цвітуть дикоростучі трави, медоносні дерева-кущі, і ще — подалі від людей та об'єктів їхнього господарювання, — розповідає пан Ігор. — Ніхто не турбує бджіл, як і вони — нікого…
Ранньою весною бджоли продукують мед із ліщини, верби, потім «обслуговують» перші весняні квіти, розквітлі фруктові дерева і ягоди (черешня, вишня, яблуня, груша). А далі настає черга глоду, акації, липи, гречки, соняшнику, польового різнотрав'я. Знайомі пана Ігоря із задоволенням беруть мед у нього, бо знають, що то — на 100 відсотків натуральний, «нецивілізаційний» продукт і природні ліки. І вважають за краще пити воду з його медом, ніж штучні напої з магазину.
Свої вулики пасічник транспортує легковою машиною у переїзному вагончику розміром 2,5 на 1,15 метра. Зліва-справа змонтовано оселі бджіл, а посередині - прохід. У ньому навесні і восени можна лягти і відпочити, набратися позитивної енергії від комах. Такий собі апі-будиночок. Недавно, щоб придбати відводки, приїжджали до бережанського ґазди гості із обласного Миколаєва — і захотіли ночувати у приємному товаристві бджіл. Сон біля них був здоровий, такий, що зцілює, заспокоює.
Своє ремесло пан Ігор успадкував від батька. Тепер передає його родині. Пасічникує навіть внучка нашого бджоляра.