У кожній кульці майже 300 голок!
Тетяна Підопригора робить унікальні обереги
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/494925/rukodillia-2.jpg)
Мешканка Обухова, що на Київщині, Тетяна Підопригора за фахом — графічний дизайнер. Але в один момент 42-річна жінка захопилася кульками. Річ у тім, що старша сестра Тетяни, Олена, вийшла заміж за американця, і певний час родина жила в Японії - туди скерували на роботу чоловіка Олени. Саме в Японії Олена навчилася робити кульки з тканини, а потім кілька кульок Олена подарувала Тетяні і своїм батькам.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/08/image_6487327%20(6).jpg)
Тетяна, отримавши такий подарунок від сестри, аж загорілася — і сама захотіла навчитися робити таку красу.
— У США дуже розвинута культура печворк (шиття з клаптиків тканини. — Г. Я.), — каже пані Тетяна. — Ми колись також могли плести килимки зі старих колготок, але в американців це все по-іншому, на високому рівні і з порядних тканин. Кульки, які робила моя сестра Олена — новорічна прикраса. Її основа — пінопластова кулька, яка закладається тканиною. У кожній кульці майже 300 голок, бо кожен клаптик тканини фіксується голками. Кульки, які робила Олена, користувалися шаленою популярністю. І мені також хотілося вміти так гарно створити щось своє.
До нового року Тетяна Підопригора вирішила зробити своїм співробітницям подарунки. Це був кінець 2021-го, тож намагалася встигнути довершити роботу і подарувати кожній на ялинку по кульці. Але на новорічну ялинку дівчата не встигли повісити ці прикраси, бо Тетяна подарувала їх вже у січні. А за місяць почалася повномасштабна війна…
Багато людей з Київщини виїхали, офіси зачинилися. Тетяна з чоловіком залишилася вдома, але без роботи. Дали притулок багатьом знайомим і друзям, бо в Обухові було більш-менш безпечно. Гроші швидко закінчувалися, і треба було думати, як жити далі. Тоді вирішила зробити кілька кульок і спробувати їх продати через соцмережі. Зі шматочків тканини, які мала вдома, зробила 13 кульок-оберегів. За годину усі синьо-жовті обереги були куплені! Почала віддавати частину своїх робіт на благодійні аукціони на підтримку ЗСУ.
— Одна жінка зі США написала, що хоче купити кілька таких кульок, цікавилася, куди надсилати кошти, — каже Тетяна. — Дали рахунок, і вона надіслала близько 150 доларів. На моє запитання, куди надіслати кульки, відписала: «Кульки надішлете, коли закінчиться війна».
етяна у свої вироби щоразу додає новизни… Над однією кулькою іноді доводиться посидіти цілий день. Бо хоче, щоб кожна деталь доповнювала іншу, щоб не було «випадкових».
Майстриня пригадує, коли виклала у соцмережі свої перші роботи, знайома дівчина, яка займається ізотерикою, українськими рунами, написала Тетяні: «Це у тебе алатир? (восьмикутна зірка — як символ Різдва. — Г. Я.)». А це і є символ сили і оберега. Восьмикутна зірка зустрічається у вишиванках, в українських строях багато орнаментів на основі восьмикутної зірки.
— Вірю, мої кульки-обереги справді допомагають, — каже майстриня. — До кожної кульки додаємо дерев’яні бирочки, на яких написано: «Будь сильним, як Україна!».