Одягнув у вишиванку… хату
Виклавши мозаїку з кришечок на стінах своєї оселі, господар прикрасив також літню кухню та доріжку
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/471148/caduba-1.jpg)
Хто використовує кришечки від пластикових пляшок? Більшість з нас, мабуть, викидає їх у смітник як непотріб. А дарма. Житель села Древині Іваничівської громади (Волинська область) Микола Левчук вважає це безгосподарністю. Із таких кришечок він творить диво-узори на зовнішніх стінах своєї оселі та літньої кухні, присадибній доріжці, бо не терпить у житті сірості…
У своєму регіоні пан Микола став ніби зачинателем нового мистецького напряму в оформленні приміщень та прибудинкових територій. Він за своєю життєлюбною натурою — художник. Свого часу чоловік малював картини. Та, зазнавши травми руки, залишився без улюбленої справи.
Та, як кажуть, колишніх художників не буває. Прочитавши в газеті розповідь про одну із майстринь із Закарпаття, яка прикрасила свій двір різнокольоровими пластиковими кришками, пан Микола вирішив перейняти її досвід. З ентузіазмом взявся за заготівлю «матеріалу», який під ногами валяється. Допомагали у цій справі друзі та знайомі.
За останні шістнадцять років чоловік зібрав понад 20 тисяч кришечок різних кольорів. У 2021 році на стінах своєї хати він почав викладати диво-узори, які бачив на вишиванках односельчан.
— Я серйозно готувався до цієї роботи, — розповідає майстер. — Спочатку робив чернетки, відтворював узор на папері, потім тренувався викладати кришечки на підлозі. А вже після цього розкреслював у клітинку поґрунтовані зовнішні стіни приміщень, щоб знати, куди саме їх чіпляти. Тобто створював наче канву для вишивання хрестиком.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/08/Caduba-2.jpg)
Спершу пан Микола поставив собі за мету розписати оселю чорно-білими візерунками. Та згодом передумав, бо це не давало б яскравого ефекту. Кольоровий візерунок більш вражає. Зрештою, односельчани носять вишиванки, які квітнуть усіма барвами веселки. І майстер піддався цьому впливу. У кожній клітинці зазначав, якого кольору кришечку у ній слід розміщувати. До речі, пластиковий матеріал прикріпляв до стіни за допомогою морозостійкого клею для зовнішнього використання.
Виклавши мозаїку з кришечок на стінах своєї оселі, господар прикрасив також літню кухню та доріжку.
Нині пан Микола планує збільшити розміри візерунків на фасаді будинку. Тож продовжує збирати кришечки.
До речі, майстер оздоблював садибу під акомпанемент повітряних тривог. І тепер кажуть у селі: садиба Левчуків розквітла, немов надія на перемогу! Здалеку вона вражає своїм виглядом.