…А частину вирощеного віддає для армії та переселенців

Для Богдана Сидорака з міста Моршина робота на землі – не бізнес чи хобі, а спосіб життя, прояв споконвічних генів селянина

Цього року Богдан Сидорак висадив 200 кущів в’юнкої квасолі. Фото Михайла Вишньовського.
Цього року Богдан Сидорак висадив 200 кущів в’юнкої квасолі. Фото Михайла Вишньовського.

Попри значне завантаження громадськими справами, пенсіонер знаходить час працювати на своїй чималенькій ділянці.

Узявся за хлібороб­ську справу на почат­ку 2000-х років. У селі Довгому Стрийського району залишився батьківський пай. Реформовані великі господар­ства збанкрутували, а охочих обробляти поле на той час було мало.

Тоді група ентузіастів роз­почала реалізовувати проєкт, який мав навчати одноосібників основ хазяйнування. Для на­очного показу організували де­монстраційні ділянки, де селяни за технологічного супроводу спеціалістів вирощували карто­плю.

Долучився до цієї програми і Богдан Михайлович. Отримані фунгінциди, гербіциди, міне­ральні добрива та обприскувач дали позитивний результат. Урожайність картоплі була у 2-3 рази більша, аніж у сусідів.

Город господаря завжди доглянутий.
Город господаря завжди доглянутий.

Наступного року родина за­садила майже пів гектара кар­топлі та засіяла гектар пшениці. Бульба вродила добре, але ви­никли проблеми з реалізацією. Потішила і пшениця. Проте бра­кувало комбайнів, тому зібрали зерно аж наприкінці серпня, що призвело до втрат. Та й збіжжя вийшло фуражним. Добре, що сусіди викупили його на корм тваринам.

Однак невдачі не зупинили. Наступного року картоплю ви­садили знову. Тоді разом із од­нодумцями створили обслуго­вуючий сільськогосподарський кооператив «Віра». Згодом 1 га землі ґазда віддав в оренду, а залишив собі 80 арів. На цій площі зараз вирощує різнома­нітну городину. В тому числі, як активний учасник кооперативу «Стрийський Ясь», висадив 200 кущів в’юнкої квасолі. Частина врожаю піде на харчування тим­часово переміщених осіб.

Ще ж господар має на гряд­ках чотири сорти цибулі, голо­вки котрих завбільшки з кулак. Також тут ростуть огірки, ка­бачки, патисони, салати тощо. Усі рядки прополені, чисті, без бур’янів. Щоб почастувати дітей та онуків, чоловік посіяв солод­ку кукурудзу, а для захисту від вітру – кілька рядків кукурудзи на зерно. Відтак восени буде корм курям.

За словами виконавчого ди­ректора кооперативу «Стрий­ський Ясь» Олега Шмелика, ни­нішнього тривожного для нашої держави часу пан Богдан ро­зуміє важливість такої роботи. Адже сьогодні саме дрібні ви­робники формують продоволь­чу безпеку нашої країни.

Відтак ентузіаст одним із перших долучився до програми «Городництво – аграрна мобілі­зація під час війни», яку органі­зовує Фонд громад «Рідня». Він вирішив виділити частину май­бутніх овочів на борщовий набір для ЗСУ (буряки, моркву, цибу­лю, картоплю, часник і квасо­лю). Щоправда, зараз шкодує, що не посадив капусти.

До речі, Богдан Сидорак зна­ходить час займатися і просвіт­ницькою роботою. Зокрема, він щорічно організовує похід у гори місцями національно-визволь­них змагань. Також досліджує історію у Львівському архіві, відкриваючи невідомі сторінки минувшини. За впорядкуван­ням чоловіка видано книги про видатних діячів Стрийщини. З його ініціативи створено музей ікони в Моршині.

На рахунку Богдана Михай­ловича ще багато інших добрих справ. Тож не випадково гро­мада чотири рази делегувала йому повноваження в ради різ­ного рівня.

Схожі новини