Серпень – пора жнив. І на водних плесах теж
Останній місяць літа – це ще досить спекотний час, що має свої нюанси в рибній ловлі. Водночас це й один із найблагодатніших періодів для рибалок
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/467788/rybolovlia.jpg)
Як зауважили наші предки і підтвердили науковці-іхтіологи, майже всі види риб о цій порі літа посилено харчуються. Тож і улов, особливо під час вечірньої або вранішньої риболовлі, може стати незабутнім.
Погодні зміни. У перші два тижні серпня клювання практично нічим не відрізняється від липневого. А ось друга половина цього місяця обіцяє хороший улов і цікаву рибалку. Адже саме в цей час вода у водоймах стає холодніша, і деякі види риб починають готуватися до осіннього жору. Відповідно, автоматично посилюється клювання. Оскільки температура води падає, змінюється і спосіб лову, а також наживка для ловлі.
Де і яку рибу шукати?
Окунь. Цьому виду риби притаманно годуватися на мілководді, тому не намагайтеся зловити окуня, рибалячи далеко від берегової лінії. Ловити в серпні цю рибу можна з човна, використовуючи як наживку звичайного хробака. Також можна використовувати спінінг. У цьому випадку в ролі наживки найкраще підійде блешня або твістер (детальніше про полювання на окуня див. нижче. – В.Б.).
Добре клює плотва, яка трохи відходить на глибину. У цей період вона не кваплячись відпливає від берегів, тому її можна ловити і на глибоких місцях водойми. Хорошою наживкою для лову плотви в серпні вважається мотиль або черв’як, можна використовувати і опариша.
Іде й лящ, особливо на черв’яка. Найкраще він клює о 8-10 годині. Якщо погода безвітряна, то ляща можна ловити упродовж всього дня. Для наживки краще використовувати хробака, опариша і мотиля. Досить успішно лящ ловиться на фідер.
А от у карася, особливо з другої половини місяця, сповільнюється активність клювання. Він починає потихеньку відпливати від берегів, шукаючи притулок в середніх і великих глибинах. У цей час карась, особливо в річках, бере на коника, хробака і опариша.
Дуже добре ловити сома, використовуючи донні вудки. Шукати вусатого можна і у вирах, і на мілких місцях. У серпні він добре бере вночі, оскільки вдень сидить у своїх укриттях..
Також цього місяця починають добре клювати короп у ставках і сазан у ріках. Короп, сазан, головень добре беруть напівсиру картоплю, білий хліб, консервовану кукурудзу, варений горох, пшеничні зерна й різні каші.
Великі екземпляри ляща ідуть на ті ж наживки, а ще вони полюбляють червоних гнойових хробаків, особливо їх жмутики, виповзня і, звичайно, «королівський» харч – мотиля, що уже в другій половині липня з’являється у заболочених місцях.
Щука починає активно годуватися в середині серпня. Зловити її можна поблизу кромки з водною рослинністю і поблизу берегової зони. Найрезультативнішими наживками для лову щуки в цей час є воблери і великі коливалки. Також ця риба добре клює і на живця.
Досвідчені рибалки кажуть: коли стартують жнива – починається жор у головня. Його можна ловити і на коника, і на жуків, і на жабу, і на живця. Майже безпрограшний варіант – закинути на ніч «донки» з маленьким живцем або жабкою. Головне в такому випадку знайти місце, де вночі риба вийде на полювання.
Тож пам’ятайте, серпень – це пора, коли у багатьох риб починається жор, тому це вдалий час для результативної риболовлі.
Календар рибалки на серпень
Останній літній місяць обіцяє любителям риболовлі багато чудових днів відпочинку за улюбленим заняттям. Адже у серпні температура повітря все ще досить висока, рибалиться легко, приємно і, зазвичай, доволі продуктивно.
На початку місяця, зазвичай, істотних змін у поведінці риби не спостерігається. Риболовля мало чим відрізняється від липневої. Проте уже з другої половини серпня температура повітря починає поступово знижуватися, вранці часто спостерігаються тумани і рясні роси. Риба, яка ніби скидає з себе заціпеніння, спричинене літньою спекою, і відчуваючи наближення осені та зими, починає пожвавлюватися та з великою активністю і спритністю розшукувати корм. А тому варто розраховувати і на вагомі улови, і трофейні екземпляри. Та щоб не спіймати облизня, а не велику рибу, слід переглянути оснастку на своїх вудках. Адже досвідчені риболови уже давно помітили і попереджають інших, що у серпні опір риби під час виведення із води різко зростає. Тому в кінці літа слід використовувати міцніше оснащення. Це особливо стосується гачків і волосіні.
А, щоб цілковито убезпечити себе від «облому», варто звернути увагу і на те, як впливатиме на активність водної фауни таке небесне світило, як Місяць, що накладає свій відбиток на життя і діяльність усього живого на Землі
Тож коли у серпні найкраще вирушати на рибалку?
Найактивніше риба цього місяця клюватиме 4, 5, із 14 по 17 та 28 числа.
Добре ловитиметься вона й із 1 по 3, 12 та 13, а також із 29 по 31 серпня.
Це будуть сприятливі і дуже сприятливі дні для ловлі усіх видів риби – як хижої, так і мирної. Адже та посилено харчуватиметься, а тому у риболовів є усі підстави розраховувати на вагомі улови.
«Нейтральними» днями, коли риба клюватиме «на свій смак і розсуд», будуть: 6, 11, а також із 18 до 21 числа
І хоча риба харчуватиметься не вельми активно, розраховувати на удачу, особливо застосовуючи знання, досвід і певні рибальські хитрощі, варто.
Що ж до днів, коли риба клюватиме найгірше, то і їх у цьому місяці буде достатньо: із 7 до 10 та із 22 до 27 серпня.
В ці дні риба буде доволі обережною і пасивною до запропонованих риболовами приманок. Хоча умілі рибалки все одно із порожніми руками з риболовлі не повернуться.
Тож насолоджуйтеся рибалкою в останній місяць календарного літа! Ні луски вам, ні хвоста!