Любов до землі успадкував від діда
Віктор Візний – наймолодший фермер Західної України
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/465661/fermer.jpg)
У колишньому Перемишлянському районі він заснував господарство «Ланагрозахід». А торік ще почав обробляти 200 га поля на Дрогобиччині, створивши ДТ «Агро».
До селянської праці Віктора надихнув дідо, котрий свого часу був головою передового колгоспу. Тож звернув увагу, що в селі простоюють землі, які можуть дати непоганий урожай. І тоді хлопець разом із односельцями взявся приводити запустілу територію до ладу.
«Я починав із заліснених площ. За допомогою важкої техніки викорчовували чагарники. Відтак посіяли тут зерно. Проте перших двох років відчутних успіхів не було. А вже потім побачили результати», – розповідає молодий чоловік.
Він за фахом – юрист, закінчив Львівський національний університеті імені Івана Франка. Однак за п’ять років аграрної праці непогано вивчив галузь. У своєму господарстві навіть не запроваджував посади агронома. Усі питання вирішує сам.
Фермер висіває на полях зернові (пшеницю, ячмінь, кукурудзу) та бобові (сою). Минулого сезону з одного гектара зібрав 42 ц сої.
Однак зараз, у час війни, ситуація змінилася. Пальне шалено дороге, через бойові дії порти закриті, логістика відсутня, багато елеваторів на сході держави розбомблені. Відтак ніде тримати зерно нового врожаю, збір котрого вже стартував.
Російська навала внесла корективи у структуру посівів. Спочатку Віктор хотів зробити акцент на кукурудзу, але потім змістив його на сою, яку легше зберігати. Тож під ці бобові відвів 200 га.
«Якщо, для прикладу, буде низька ціна сої, то триматиму її на своїх складах. Робити це можна до двох років, – ділиться думками ентузіаст. – Інша ситуація з кукурудзою, котра потребує сушіння, та й термін зберігання має коротший».
У Дрогобицькому районі доволі специфічні ґрунти. Це торф’яники, до того ж захаращені старою меліорацією. Тому довелося докласти чималих зусиль, щоб переорати поле.
Тепер у ґазди є майже вся необхідна техніка (як вітчизняна, так і імпортна), а також склади.
Уже розпочався збір ячменю. Віктор Візний очікує отримати по 6–7 тонн зерна з гектара. Це при тому, що одеські колеги через засуху намолотили по 1-2 тонни.
Загалом у фермера небагато ячменю, бо взимку частина площ вимерзла. 40 га довелося заново передискувати й засіяти соєю.
Ще ж герой нашої розповіді поділився планами – після ячменю хоче сіяти гречку. Це особливий сорт, вегетативний період якого становить 80 днів. Урожай очікується у середині жовтня.
І хоча віддача невисока (тонна з гектара), але поле не простоюватиме. До того ж гречка збагатить ґрунт азотом та іншими корисними речовинами. А вже потім ростиме тут пшениця.