Дідусь відновлює старовинний інвентар
Довгожитель активно допомагає Історико-краєзнавчому музею «Сколівщина» відроджувати забуті ремесла
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/455206/did.jpg)
За плечима 96-річного Миколи Гавриліва з міста Сколе Стрийського району – нелегкий життєвий шлях, бо зазнав чимало лиха, пройшов важкі випробування. У роки війни юнаком потрапив на примусові роботи в Німеччину, де працював лише за їжу – сіяв, молотив, доглядав худобу.
Не легше було й після повернення додому, адже довелося три роки відслужити у війську. Потім трудився столяром, кочегаром, чорноробом, колгоспним їздовим…
І зараз пенсіонер не сидить склавши руки, а активно порається по господарству. Дідо Микола усюди дає собі раду. Його грядки – чи не найкращі в окрузі: цибуля та морква завжди ростуть рівненькими рядочками, мовби посіяні під лінійку.
Ще ж довгожитель активно допомагає Історико-краєзнавчому музею «Сколівщина» відроджувати забуті ремесла. Зокрема, хоче запустити ткацький верстат – кросна. Його склав самотужки, відтворивши з пам’яті те, що бачив у батька. Уже дійшов майже до кінця. Однак завершити справу завадив воєнний стан.
Пан Микола також хоче зробити лосницю з файфами та мотовило і навчити музейників користуватися ними. Тож зранку й до вечора працює у холодній кімнаті. Вірить, що відновлений інвентар знадобиться нащадкам.
Читайте також: Буковинець виготовляє баггі для війська