Передплата 2024 «Добрий господар»

«Зломовчання» і «Терикони» їдуть на кінофестиваль «Берлінале»!

З 10 по 20 лютого цього року відбуватиметься 72-й Міжнародний кінофестиваль «Берлінале». Вперше український серіал відібрано до програми 72-го Берлінського фестивалю Berlinale Series Market Selects як «такий, що має високий ринковий потенціал»

Іншими словами – як проєкт, що може зацікавити широку аудиторію у різних країнах.

Першу перевірку трилер "Зломовчання" вже пройшов на «відмінно», викликавши непідробний інтерес українського глядача. Його прем'єра відбулася на початку грудня 2021 року і відразу стрічка привернула до себе увагу команди Berlinale Series, яка займалася відбором проєктів. Цього року до програми Berlinale Series Market Selects увійшли 13 серіалів, знятих кінематографістами з різних країн. «Зломовчання» визнано одним із найперспективніших для показу в інших країнах світу.

«Минув місяць після прем'єри «Зломовчання», а серіал уже викликав інтерес за межами України! - коментує директор OLL.TV Юлія Трибушна. - Для нас це дуже радісна подія, і не приховуватиму - вона викликає почуття гордості, адже наші амбітні, але ризикові плани втілюються в життя. Ми мали на меті зробити продукт, який раніше в Україні ніколи не вироблявся, контент іншого рівня – починаючи з високого бюджету і закінчуючи важливими соціальними сенсами. Те, що проєкт відібраний незалежним міжнародним журі на такому світовому кінофорумі як Berlinale, говорить про те, що все вийшло».

Зйомки серіалу «Зломовчання» проходили у Хорватії та Україні у 2021 році. У головній ролі знялася українська зірка Ксенія Мішина, а її партнером став хорватський актор, відомий за голлівудськими блокбастерами «Фарго» та «Останні пантери», Горан Богдан. Режисер картини – Далібор Матаніч, творець серіалу «Новини» для Netflix. Сценарій написав Мар'ян Алчевський – автор серіалу «Успіх» для HBO Europe.

Про що фільм?

Основою для сценарію 6-серійного фільму став бестселер хорватського письменника та журналіста Драго Хедла «Виборче мовчання». У ньому йдеться про реальне розслідування злочинів, пов'язаних із кримінальним бізнесом та торгівлею людьми. До речі, Драго Хедл відомий далеко за межами Хорватії та неодноразово нагороджувався престижними міжнародними преміями у сфері журналістики за свої резонансні розслідування.

Дія відбувається в наші дні у Хорватії та в Україні. Одна дівчина потонула, інша померла від передозування наркотиків, а головний підозрюваний невдовзі виявляється невинним і... теж мертвим. У Хорватії детектив Володимир та репортер Стрібор «чаклують» над розкриттям цих убивств.

Водночас киянка Ольга дізнається про загадкове зникнення своєї племінниці-підлітка. Чоловік Ольги – Іван Хорватич, найвпливовіша людина в хорватському місті Осієк, і саме в це місто приводять Ольгу пошуки племінниці. Там вона знайомиться з Володимиром та Стрібором.

Ще один український документальний фільм "Терикони" про життя дітей у "сірій зоні" на Донбасі покажуть на фестивалі

Світова прем'єра документального фільму режисера Тараса Томенка "Терикони" відбудеться на 72-му Берлінському кінофестивалі.

Фільм "Терикони" розповідає історію про дітей, котрі бачать війну не по телевізору і про дитинство, котре продовжується, попри війну. Про дітей, які постраждали від обстрілів, які втратили батьків та близьких, але продовжують жити та любити там, де для інших життя полишило надію.

Головна героїня стрічки – Настя. Їй 15 років. Вона живе у маленькому шахтарському містечку Торецьк, що на Сході України, та до цього часу перебуває у "сірій зоні". Місто стоїть на лінії розмежування: це означає, що майже кожного дня воно під обстрілами. У Насті посттравматичний синдром. У 2015 році, в новорічну ніч, три снаряди ГРАД зруйнували її будинок. Від світу Настя ховається у віртуальній реальності: вона живе музикою з інтернету та набирається надії з мережі. Школа, в яку зрідка ходить Настя, знаходиться на відстані 800 метрів від позицій терористів і неодноразово ставала мішенню російських військ.

10 тисяч дітей – у «сірій зоні»

У схожій ситуації перебувають понад 10 тисяч дітей в Україні, які проживають у "сірій зоні" на Сході країни.

Режисер Томенко досліджує цю тему з початку війни на Донбасі. З 2014 року він зібрав безліч матеріалів та свідчень, які у 2017 році, після розмови із продюсером Володимиром Філіпповим, перетворились на проєкт "Терикони". У 2021 році фільм "Терикони" став учасником секції Work in Progress Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах та отримав Перший приз від телеканалу "Україна" у секції Work in Progress Одеського міжнародного кінофестивалю.

- Цей документальний фільм ми знімали два з половиною роки. Сподіваюся, що прем’єра буде знаковою, - сказав журналістці «ВЗ» продюсер стрічки Володимир Філіппов. – Оскільки проєкт заснований на реальних подіях. Фільм розповідає про дітей війни, як вони почуваються. На прикладі однієї родини показуємо, як вони живуть. Був випадок під час зйомок: у 400-от метрах від знімальної групи зірвалися дві міни. Зізнаюся: було страшно. А діти навіть на це не відреагували. Бо вони настільки звикли до цього – вони ходять до школи, яка є на цій території, святкують свята, ми знімали як відзначають Різдво, як випускали повітряного змія, катаються на велосипедах. Але в усьому цьому присутня війна, яка чорною хмарою тисне на все, що є навколо.

Читайте також: «Війна – це не любов. А ми домовилися розповісти тільки про наше кохання»

Схожі новини