Передплатити

«У моїх роботах жодної крапельки клею немає»

Наталія Василенко вишиває унікальні картини атласними стрічками


Фото з особистого альбому Наталії Василенко

Киянка Наталія Василенко за освітою економіст. Тож багато років віддала улюбленій, як колись вважала, роботі. Однак під час пандемії з улюбленої роботи довелося звільнитися. Не думала, не гадала пані Наталія, що її хобі – вишивання атласними стрічками — стане сенсом життя.

Наталія Василенко

А все почалося з банального. Чотири роки тому внучці на 8 Березня подарувала набір для рукоділля. У цьому наборі була торбинка, яку потрібно було вишити стрічками та бісером.

До цього моменту пані Наталя не вишивала ні стрічками, ні нитками, ні бісером. Тож, щоб розшити подарунок, вчилися з онучкою це робити разом.

Ця робота настільки захопила пані Наталю, що вона купила ще чотири набори, але вже з іншими малюнками, і вишила їх на одному диханні. А потім подарувала ці сумки рідним і близьким.

Далі пані Наталю вже не влаштовувало працювати із заготовками, і жінка почала створювати свій дизайн. Так народилася перша картина, яку «одягнула» у рамку, і дала їй повноцінне життя. А потім були курси з вишивки шовковою стрічкою.

- Тобто, ви не клеїте стрічку, а саме вишиваєте? Де ж взяти голку з таким великим «вушком»?

- Усе продається у спеціалізованих магазинах. Так, не застосовую клею. Стрічки розфарбовую у ті кольори, які подобаються мені і які мені потрібні для тієї чи іншої картини. Попри те, що не маю художньої освіти, непогано малюю, вмію підібрати колір – і це вміння мені знадобилося у теперішній роботі, від якої отримую задоволення. Знаєте, до цього вміння додалися ще й знання, які отримала на курсах флористики з фарфору. Там вчили робити квіточку, пелюсточку, чашечки, листочки – усе має бути правильної форми. Мені це було потрібно, щоб у своїй уяві зробити квітку зі стрічок. Коли я уявляю цю квітку, тоді вона у мене і виходить, наче справжня. За останні два роки з’явилися  картини. Бо до цього я ніколи нічого не вишивала. Не вміла цього робити та й бажання ніби не мала (сміється. – Г.Я.).

- Як довго працюєте над однією картиною?

- Усе залежить від складності роботи. Працюю в середньому по пів дня, і за 7-8 днів картина готова. Найдовше робила іриси – два тижні. Там дуже багато процесів, це картина аплікаційна.

- Що це означає?

- Аплікація – це не приклеєна стрічка. У вишивці є такий момент: якщо ти протикаєш голкою зі стрічкою тканину і закріплюєш її з іншого боку, це вже вишивка, бо голка пройшла наскрізь. У моїх роботах жодної крапельки клею немає! А стрічки, які купую, фарбую лише акриловими фарбами для тканин, бо такі фарби захищають стрічку від вицвітання, вологи, їх навіть можна прати. У мене є лише одна робота під склом, інші не хочу брати під скло, бо втрачається ефект 3D. До моїх квітів можна доторкнутися руками, вони, наче випадають з рамки. Іноді складається враження, що вишитий букет можна взяти руками і переставити в іншу вазу.

- Яка ваша робота має найбільші розміри?

- Без рамки 40х50. Але здебільшого мої роботи всі однакові – 30х40 сантиметрів.

- Дорого ціните свої картини?

- Від 1500 до 2500 гривень.

Читайте також«Євангеліє від Матвія я вишивала два роки однією голкою!»