Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Грудневі гриби у Карпатах

Найпізніше боровики знаходили у горах перед самим Новим роком

Ось такого красеня-боровика серед снігу надибав минулої суботи знаний на Сколівщині грибник — начальник відділу Центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації Ігор Білінський. А на додачу того дня поклав у кошик ще три таких же морозостійких «польських» грибів. Дивина та й годі! У нинішньому сезон цей краєзнавець, за його словами, назбирав стільки грибів, що їхній сім’ї вистачить для відзначення всіх свят й у наступному році. І для того, щоб грибними стравами пригостити всіх родичів та друзів…

Перші сніги у Карпатах не завадили вирости білим грибам... Фото з архіву І. Білінського
Перші сніги у Карпатах не завадили вирости білим грибам... Фото з архіву І. Білінського

— Цей білий гриб — невеличкий, завбільшки 5−6 сантиметрів, і шапочка його у діаметрі — такого ж розміру. Але все одно приємно! — каже щасливець. — Такі пізні трофеї мені потрапили на очі в урочищі Корчинські городи, за рікою неподалік села Верхнє Синьовидне, на межі березового гаю і смерекового лісу. У грудні я ще ніколи не знаходив білого гриба. Найпізніше щастило підняти його у листопаді…

Унікальна лісова знахідка дала поштовх до цікавої ініціативи. Керівник громадської організації «Сколівщина» Олексій Тренич оголосив серед краян конкурс «Найбільш пізній білий гриб». Той, хто стане переможцем, отримає в нагороду професійну мистецьку світлину зі своєю знахідкою (пан Олексій — ще й талановитий фотохудожник), карпатську настоянку з медом і травами, інші бойківські сувеніри.

— Наш конкурс завершиться 31 грудня, — каже Олексій Васильович. — Думаю, свіжі білі гриби цього року на Сколівщині ще будуть. Мій добрий знайомий Михайло Білінський розповідав, що одного року знайшов боровика десь 28−29 грудня — коли вирушав до лісу по святкову ялинку…