Дрімає у воді, згадуючи рідні джунглі...
Анаконда може своїми цупкими «обіймами» вполювати молодого кабанчика
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/425012/anakonda.jpg)
Напередодні зими наші місцеві гадюки, вужі, ящірки та інша плазунська братія до весни у своїх норах залягли у сплячку. А от галицька «легіонерка» — представниця південноамериканського континенту анаконда — вкладатися до сну не збирається…
Цей майже триметровий, плямистий жовто-чорний удав привільно живе-поживає у Львові, у тераріумі Домівки Врятованих Тварин. Його ложе — невеличкий пластмасовий басейн. Там дрімає, харчується, відпочиває і приймає ванну. Вода для цього змія — улюблене середовище. Його батьківщиною є тропічні озера, річки і болота у джунглях Південної Америки. До Львова анаконду привезли із Києва активісти Домівки Назар Дулиш і Орест Залипський. Їхній хвостатій улюблениці третій рік. Доволі молода особина, тож їй ще рости і рости. На своїх нинішніх 280 сантиметрах точно не зупиниться. Зоологи кажуть, анаконди здатні вирости навіть до 11 метрів і набрати чверть тонни ваги. Навряд чи господарі зможуть тоді її взяти на руки так легко, як роблять це зараз.
— Наша красуня їсть раз на три дні, — розповідає Орест. — У «дитинстві» харчувалася мишками, а тепер споживає більш габаритний корм — великих пацюків… Інші цікаві дані з життя анаконди наводять герпетологи, дослідники гадів. За їхніми словами, самки цих змій після семимісячної вагітності народжують до 40 майже метрових анаконденят. Після їхньої появи на світ мама втрачає половину своєї ваги. А також інтерес до власного потомства, тож воно змушене само давати собі раду. Найперше — ховатися від хижаків, які люблять поживитися такими «спагеті». Щоб уникнути сумної долі, малюки анаконди змушені багато їсти — їм треба швидко рости. З більшими габаритами шанси залишитися живими зростають. А добувають їжу анаконди не гострими зубами з отрутою, а… пружними м’язами. Своїм ліанистим тілом вони «обіймають» майбутню жертву так міцно, що та прощається з життям. Ну, а потім ці велетні-душогуби ковтають здобич. Кажуть, можуть «лиґнути» качку і навіть молодого кабанчика… Подивитися на цього удава львівським туристам поки що не дозволяють обмеження, спричинені карантином. Але як тільки пандемія вгомониться, Домівка Врятованих Тварин відчинить для всіх охочих двері тераріуму, де живе цей заморський екзот.